Що включити в раціон жінкам за 50: поради дієтолога

Те, що людина регулярно їсть і п’є, має величезний вплив на здоров’я. Якщо вам за 50 або більше, то настав час замислитися про те, як харчові звички мають змінюватися з віком.

Треба знати, чи є поживні речовини, до яких потрібно бути більш уважними і збільшити їх у раціоні, а що краще звести до мінімуму, пише Parade.

Чи повинні харчові звички змінюватися з віком

За словами дієтолога Тобі Амідор, 50 років – це вирішальний час, щоб замислитися про дієту, тому що саме тоді збільшується ризик деяких хронічних захворювань і проблем зі здоров’ям. Наприклад, ризик серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та ожиріння збільшується після 50 років.

“Зміни здоров’я з віком включають збільшення втрати м’язової маси, яка починається в 40 років. Здоров’я кісток може стати більш серйозною проблемою в період перименопаузи для жінок”, – сказала Амідор.

Маючи це на увазі, вона зазначила, що існують певні поживні речовини, за якими людям у віці 50 років і старше слід особливо уважно стежити, щоб вони отримували їх у достатній кількості. Ці поживні речовини включають кальцій, вітамін D, калій і клітковину.

Амідор зазначила, що важливо стежити за тим, щоб споживані джерела білка були високої якості, як-от молоко, йогурт, яйця, риба і морепродукти, птиця і пісне м’ясо.

Що вживати менше після 50 років

Амідор радить виключити з раціону цукор, підсолоджені напої, такі як газовані напої, підсолоджені чаї та лимонад.

Регулярне вживання підсолоджених напоїв пов’язане з вищим ризиком серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та ожиріння.

Замість них пийте воду з фруктами, газовану воду або трав’яні чаї без цукру. Амідор також радить не залишати поза увагою молоко, яке є гарним джерелом кальцію і вітаміну D – двох поживних речовин, що стають дедалі важливішими після 50 років, оскільки кістки стають крихкішими.

“Поживні речовини, що містяться в одній чашці молока, можуть допомогти заповнити дефіцит поживних речовин, корисних за різних станів здоров’я, включно зі здоров’ям кісток і м’язів, імунним здоров’ям, здоров’ям серця, діабетом і контролем ваги”, – зазначила вона.

Ольга Степанова

Recent Posts

Усіх водіїв попередили: Рада готує новий “зимовий” штраф – за що хочуть карати

В Україні водіям готують новий сезонний штраф щодо обов'язкового використання зимових шин. Про це йдеться у законопроекті, пише портал…

7 хв. ago

Українцям розповіли, в якій валюті краще тримати гроші: чи варто вкладати кошти в долари

Вкладення коштів у різні активи може допомогти захистити заощадження і навіть заробити на них. Наприклад,…

16 хв. ago

Гонконгом шириться нова смертельна хвороба: померли вже четверо людей

У Гонконзі (адміністративний район КНР) поширюється смертоносна бактеріальна інфекція. Відомо вже про чотири летальні випадки. Як…

28 хв. ago

Затримання “Тринадцятого”: у телеграм-каналі воєнного злочинця справжня істерика

У телеграм-каналі Єгора Гузенка справжня істерика. Так, небайдужі закликають правоохоронців припинити знущання з затриманого. Про…

37 хв. ago

Не до кінця втрачені: вчені виявили незвичайну рису характеру психопатів

Нещодавні дослідження показали, що, хоча психопати часто сприймаються як позбавлені емпатії, вони здатні розуміти емоції…

47 хв. ago

3,5-метровий Дракула з величезними крилами: названо найбільшу істоту на Землі, що літає (фото)

Історія Землі налічує понад 4,5 мільярда років і за цей час вона встигла стати домівкою…

56 хв. ago