Що включити в раціон жінкам за 50: поради дієтолога

Те, що людина регулярно їсть і п’є, має величезний вплив на здоров’я. Якщо вам за 50 або більше, то настав час замислитися про те, як харчові звички мають змінюватися з віком.

Треба знати, чи є поживні речовини, до яких потрібно бути більш уважними і збільшити їх у раціоні, а що краще звести до мінімуму, пише Parade.

Чи повинні харчові звички змінюватися з віком

За словами дієтолога Тобі Амідор, 50 років – це вирішальний час, щоб замислитися про дієту, тому що саме тоді збільшується ризик деяких хронічних захворювань і проблем зі здоров’ям. Наприклад, ризик серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та ожиріння збільшується після 50 років.

“Зміни здоров’я з віком включають збільшення втрати м’язової маси, яка починається в 40 років. Здоров’я кісток може стати більш серйозною проблемою в період перименопаузи для жінок”, – сказала Амідор.

Маючи це на увазі, вона зазначила, що існують певні поживні речовини, за якими людям у віці 50 років і старше слід особливо уважно стежити, щоб вони отримували їх у достатній кількості. Ці поживні речовини включають кальцій, вітамін D, калій і клітковину.

Амідор зазначила, що важливо стежити за тим, щоб споживані джерела білка були високої якості, як-от молоко, йогурт, яйця, риба і морепродукти, птиця і пісне м’ясо.

Що вживати менше після 50 років

Амідор радить виключити з раціону цукор, підсолоджені напої, такі як газовані напої, підсолоджені чаї та лимонад.

Регулярне вживання підсолоджених напоїв пов’язане з вищим ризиком серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та ожиріння.

Замість них пийте воду з фруктами, газовану воду або трав’яні чаї без цукру. Амідор також радить не залишати поза увагою молоко, яке є гарним джерелом кальцію і вітаміну D – двох поживних речовин, що стають дедалі важливішими після 50 років, оскільки кістки стають крихкішими.

“Поживні речовини, що містяться в одній чашці молока, можуть допомогти заповнити дефіцит поживних речовин, корисних за різних станів здоров’я, включно зі здоров’ям кісток і м’язів, імунним здоров’ям, здоров’ям серця, діабетом і контролем ваги”, – зазначила вона.

Ольга Степанова

Recent Posts

Через густий туман у Києві трапилось багато серйозних ДТП: подробиці та фото, відео

У суботу, 5 жовтня, Київ опинився в умовах густого туману, що спричинило значне ускладнення ситуації…

4 хв. ago

Окупанти будуть атакувати Запоріжжя: у ЗСУ спрогнозували, кили буде гаряче

Ситуація на Запорізькому напрямку неспокійна. Окупанти можуть активізувати штурми вже найближчими днями. Але прямо зараз активність росіян…

23 хв. ago

Українцям пропонують виживати на 3000 гривень: у владі кажуть – це реально

Проєкт державного бюджету на 2025 рік передбачає замороження соціальних стандартів через обмежені ресурси. Зокрема, підвищення…

36 хв. ago

Захід перейшов до потужного тиску на Зеленського з метою припинення війни – El Pais

Союзники України розпочинають новий етап тиску на Київ, щоб домовитися про закінчення війни. Про це…

43 хв. ago

“Це найкращий доказ”: кумедне відео зі сніговою людиною стало вірусним у соцмережах

Вірусна поява в лісах Оклахоми міфічної істоти Бігфута, схожої на снігову людину, викликала бурю емоцій в…

49 хв. ago

В Україну прийшов потужний циклон із півдня: прогноз погоди на 6 жовтня

У неділю, 6 жовтня, в Україні буде хмарно. Про це повідомляє Укргідрометцентр. Синоптики прогнозують, що дощів в Україні…

54 хв. ago