Популярна пустушка: вчені спростували корисні властивості вина

Вино здавна вважається корисним напоєм, здатним всіляко покращувати наше здоров’я, проте сучасні технології та дослідження довели, що це не так, показавши, що воно радше приносить нам більше шкоди.

Колись багато вчених вважали червоне вино корисним напоєм, здатним захистити нас від серцевих захворювань. Ця віра ґрунтувалася на результатах досліджень, згідно з якими помірне споживання вина, до одного келиха на день для жінок і двох для чоловіків, може знизити смертність від серцевих захворювань на 30-40%, порівнюючи з непитущими. Червоне вино з його вмістом алкоголю та багатою на антиоксиданти виноградною шкіркою, зокрема ресвератролом, здавалося чемпіоном алкогольних напоїв, який обіцяє відновити кровоносні судини, запобігти утворенню тромбів та зменшити запалення. Цей наратив значно збільшив продажі вина, починаючи з 1990-х років, проте з часом дослідження показали, що реальність зовсім інша, пише Forbes.

Перенесемося в теперішній час, у якому сюжетна лінія оспіваного наукою героя кардинально змінилася. Довголіття людей, які помірно п’ють, — це не заслуга алкоголю, а скоріше віддзеркалення їхнього загального здоровішого способу життя. Регулярні фізичні вправи, вищий дохід, краща освіта і більш поживний раціон відіграють у цьому важливу роль. Це зрушення в розумінні відбулося завдяки усвідомленню того, що попередні дослідження, можливо, давали нам можливість розглядати вживання алкоголю в рожевих окулярах, малюючи лише позитивний його образ.

Останні дослідження малюють іншу картину: вони показують, що навіть помірне вживання алкоголю може принести більше шкоди, ніж користі. Дослідження 2022 року показало зв’язок між помірним споживанням алкоголю і підвищеним ризиком високого артеріального тиску та серцевих захворювань. Ба більше, алкоголь було визнано канцерогеном, що спричиняє різні види раку навіть за помірного споживання. Також було встановлено, що він впливає на якість сну, перетворюючи те, що може здатися коротким шляхом у країну мрій, на тернисту і неспокійну дорогу.

Мабуть, одне з найбільш вражаючих відкриттів стосується хваленого антиоксиданту ресвератролу, що міститься в червоному вині. Виявляється, його кількість у вині занадто незначна, щоб принести користь здоров’ю, що розвінчує міф про те, що невелика кількість вина може стати запорукою гарного самопочуття, стверджують дослідження. Тож, незважаючи на те, що келих червоного вина може здатися приємним і таким, що зміцнює здоров’я, важливо знати, що його статус корисного продукту харчування було остаточно спростовано. Тепер фахівці радять не починати пити заради здоров’я і закликають до поміркованості тих, хто все ж балує себе цим напоєм, наголошуючи, що в питаннях алкоголю і здоров’я краще менше, ніж більше.

Ольга Степанова

Recent Posts

Одна з країн штрафуватиме та заарештовуватиме за ходу «Безсмертного полку»

Влада Казахстану заборонила проводити ходи "Безсмертний полк" на 9 травня, звернули увагу росЗМІ. Причиною назвали…

6 хв. ago

ТЦК записали жінку чоловіком і поставили на облік: не виїхати і не вийти заміж

Жителька Запоріжжя Суле Рамат розповіла у TikTok, що стала жертвою абсурдної ситуації: її помилково поставили на військовий…

15 хв. ago

Сплата штрафів за інших осіб: юристи роз’яснили законність процедури в Україні

Українці мають право сплатити адміністративний штраф за іншу особу, навіть якщо та відмовляється це робити.…

21 хв. ago

Син Трампа та Венс відвідали клуб для ультрабагатих з квитками в понад півмільйона доларів

Дональд Трамп-молодший, мегадонор Омід Малік і кілька інших інвесторів відкривають клуб лише за запрошеннями, який…

26 хв. ago

У США затримано грабіжника, який вкрав у міністерки внутрішніх справ сумку Gucci

Правоохоронці США затримали підозрюваного в крадіжці елітної сумки Gucci міністерки внутрішніх справ Крісті Ноем. Про це пише CNN із…

32 хв. ago

Студенти-мільйонери влаштували перегони своїх сперматозоїдів на очах у публіки: хто переміг

У Лос-Анджелесі відбулася незвична подія — перше у світі змагання з репродуктивного здоров'я, яке організували…

42 хв. ago