В Україні вже зафіксовані випадки зараження метапневмовірусом, який масово поширюється у світі. Деякі хронічні захворювання можуть лише сприяти тому, що людина швидко підчепить вірус.
Розповідомляємо про основні симптоми захворювання та коли потрібно звертатись до лікаря.
Метапневмовірус (HMPV) вперше виявлений та описаний у 2001 році в Нідерландах. Він поширений на всіх континентах.
Для метапневмовірусу характерна сезонність, як і для інших вірусів респіраторної групи. Однак циркуляція HMPV починається переважно взимку і триває до весни.
Інфекція здебільшого перебігає легко, але інфікування у літньому віці, на тлі супутньої патології, призводить до збільшення тяжкості захворювання. Інкубаційний період становить від 3 до 6 днів.
Хоча HMPV може заразитися будь-хто, у групу підвищеного ризику входять: новонароджені; діти до 5 років та люди старше 65 років.
Вірус значною мірою поширюється при близькому контакті з інфікованою людиною (повітряно-краплинним шляхом).
При такій інфекції виникає нежить, кашель або лихоманка. Захворювання нижніх дихальних шляхів, які можуть спричинятися HMPV: бронхіоліт, пневмонія і загострення астми.
У більшості випадків симптоми метапневмовірусу схожі на застуду. У порівнянні з грипом, метапневмовірус зазвичай протікає значно легше й дуже рідко викликає ускладнення.
HMPV найчастіше передається від людини до людини під час тісного контакту з кимось, хто інфікований через виділення під час кашлю та чхання або торкання предметів, таких як іграшки чи дверні ручки, на яких є вірус.
Астма, хронічне обструктивне захворювання легень, емфізема легень або будь-яке інше захворювання легенів в анамнезі можуть підвищувати ймовірність захворіти на цю хворобу. Варто також бути обережними людям з ослабленою імунною системою, включаючи пацієнтів, які проходять хімієтерапію або після трансплантації органів.
Більшості людей із легкими симптомами hMPV не потрібно звертатися до лікаря, оскільки хвороба має зникнути сама по собі, і достатньо підтримувального лікування симптомів у домашніх умовах.
Однак, якщо стан погіршується і у вас з’являється задишка, сильний кашель або хрипи, то слід звернутися до лікаря.
Щоб діагностувати інфекцію, лікар може призначити лабораторні тести, щоб підтвердити тип вірусу, який спричинив захворювання.
У дуже небагатьох важких випадках госпіталізації лікарі можуть провести бронхоскопію, за допомогою невеличкої гнучкої камери у легенях беруть зразок рідини для перевірки на наявність вірусів.
Ілон Маск, який стояв біля витоків стартапу OpenAI, заявив, що фахівці в галузі штучного інтелекту зіткнулися з…
Кейт Міддлтон сьогодні, 9 січня, святкує свій 43-й день народження. У зв'язку з цим її…
Мер італійського муніципалітету Белькастро, що знаходиться у регіоні Калабрія, видав указ, який забороняє мешканцям хворіти…
Національний банк України активно працює над стабілізацією валютного ринку, використовуючи такі інструменти, як міжнародні резерви.…
На Лісовому масиві у Києві здають дві кімнати у занедбаній трикімнатній квартирі за 7 тисяч гривень на…
Юнаки з 17 років, які не виконали норму закону щодо військового обліку, отримають штраф у…