Сонце знову продемонструвало свою міць, створивши відразу 2 спалахи класу Х протягом 2 годин. Передбачається, що в разі виверження плазми, цей потік може вдарити по Землі та спричинити геомагнітну бурю найближчими днями. Але насправді за останні дні на Сонці сталося ще більше спалахів, хоча й меншої потужності, пише Space.
Космічний апарат Solar Dynamics Observatory зробив знімки потужних вивержень випромінювання на Сонці, що сталися в другій половині дня, у понеділок, 5 серпня.
Спалахи класу X є найпотужнішими спалахами на Сонці. Саме такі виверження випромінювання виникли на Сонці протягом 2 годин. Перший спалах класу Х1.7 виник на Сонці в сонячній плямі AR3767 о 16:40 за Києвом. Другий спалах класу Х1.1 виник у сонячній плямі AR3780 о 18:27 за Києвом.
Нагадуємо, що вчені, які займаються вивченням Сонця, поділяють сонячні спалахи на 5 класів: Х, М, С, В, А. Цифри біля букв позначають приблизну силу викинутого випромінювання. Сонячні спалахи часто виникають разом із корональними викидами маси, які можуть спричинити геомагнітні бурі, якщо викинута плазма потрапить на Землю.
Учені поки що точно не знають, чи виникли разом зі спалахами класу Х викиди плазми і чи були вони спрямовані в бік Землі. Якщо ж потоки плазми все-таки були і вирушили до нашої планети, то вони прибудуть сюди в середу, 7 серпня або в четвер, 8 серпня. Геомагнітні бурі, що виникають унаслідок вивержень плазми разом зі спалахами класу Х, іноді досягають максимального рівня потужності.
Згідно з прогнозами вчених, до кінця тижня на Сонці відбуватимуться спалахи різної потужності, які можуть вплинути на нашу планету. Деякі сонячні плями, які являють собою темний регіон підвищеної магнітної активності, переміщаються диском Сонця таким чином, що будуть спрямовані в бік Землі. Тому до кінця тижня можуть виникати геомагнітні бурі різної потужності, які залежатимуть від класу нових спалахів і наявності корональних викидів маси.
Водночас, окрім спалахів класу Х, у неділю, 4 серпня і в понеділок, 5 серпня, на Сонці виникло одразу 16 спалахів класу М і С. Усі вони з’явилися в сонячній плямі AR3780, і найпотужніший із цих спалахів був класу М6.1.
Нагадуємо, що в перший день серпня на Сонці сталося одразу півтора десятка спалахів і вчені прогнозували, що сонячна активність зростатиме. Тоді спалахи виникли разом із корональними викидами маси, що, як показують нові дані, призвело до появи геомагнітних бур на Землі середньої потужності.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…