Експерти з Національного університету Чонбук (Південна Корея) й Університету Торонто (Канада) розкрили цікавий механізм “парадоксу щастя”. Це явище, за якого активні спроби людини стати щасливішою призводять до зовсім протилежного результату.
Було проведено масштабне дослідження, його результати опубліковано у відомому науковому виданні “Applied Psychology: Health and Well-Being”. В експерименті взяли участь до тисячі добровольців. У ході дослідження вчені виявили несподіваний взаємозв’язок: що наполегливіше люди прагнули щастя, то менше були здатні до самоконтролю.
Відкриття дослідників показало, що прагнення до щастя та механізми самоконтролю використовують одній ті ж психічні ресурси організму. Тобто, якщо людина постійно “примушує” себе бути щасливою чи шукає способи, щоб відчути щастя, тим нещаснішою вона почувається. Бо виснажує свої ментальні ресурси.
Науковці стверджують, що регулярні зусилля, які людина витрачає на те, щоб стати щасливою, призводять до прямо протилежного ефекту. Адже вона втрачає здатність насолоджуватися простими речами, які дійсно роблять її щасливою. Тому вчені пропонують інший підхід – навчитися цінувати те, що вже є, а не ганятися за недосяжними мріями про ідеальне щастя. Лише так, на думку експертів, можна бути по-справжньому щасливими.
Казахстан стрімко перетворюється на одну з найцікавіших туристичних країн 2025 року. І це не жарт.…
Російський диктатор Володимир Путін точно не поїде на переговори України та РФ у Туреччині. Як передає «Главком»,…
США відкриті практично до "будь-якого механізму" для досягнення миру в Україні. Держсекретар Марко Рубіо заявив, що в…
Дослідники розробили простий тест, здатний оцінити тривалість життя людини. Вчені вважають, що, пройшовши тест, людина…
Американська компанія Tesla планує з кінця травня почати імпорт комплектуючих з Китаю до США для…
В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Адвокатка…