Вчені знайшли у серці “мінімозок”: відкриття може стати проривом у лікуванні аритмії

За допомогою нового дослідження вчені знайшли у серці “мінімозок”. Експерти вважають, що це відкриття може стати проривом у лікуванні аритмії.

Десятиліттями вчені вважали, що внутрішньосерцева нервова система (IcNS) є просто ретрансляційною станцією, яка передає сигнали від мозку до серцевого м’яза. Нове дослідження, проведене вченими з Каролінського інституту у Швеції та Колумбійського університету в Нью-Йорку, демонструє, що IcNS більше схожий на локальний центр управління, здатний обробляти інформацію і навіть самостійно генерувати ритмічні патерни, пише StudyFinds.

Вчені зробили нове відкриття, використовуючи рибок даніо. Адже серця цих рибок дуже подібні до людських з погляду частоти, електричних характеристик і базової структури. Так само, як і у людей, серце даніо має чотири камери й потребує точної координації між різними типами клітин, щоб підтримувати належне функціонування, кажуть науковці.

Найбільш інтригуючим відкриттям для науковців стала підгрупа нейронів, які демонструють “подібні до кардіостимулятора” властивості. “Ми були здивовані, побачивши, наскільки складною є нервова система серця”, – сказав провідний автор дослідження Константінос Ампатзіс.

Щоб зрозуміти, як ці нейрони впливають на роботу серця, дослідники розробили інноваційний експериментальний підхід. Нова методика виявила чотири різні типи нейронів з різними схемами активації, від поодиноких спалахів до ритмічних спалахів активності, зазначили науковці.

Коли дослідники маніпулювали цими нейронами, вони могли безпосередньо впливати на ритм серцебиття. Дослідження продемонструвало, що IcNS активно бере участь у контролі серцевої функції, а не просто передає сигнали від мозку.

“Цей “маленький мозок” відіграє ключову роль у підтримці та контролі серцебиття, подібно до того, як мозок регулює ритмічні функції, такі як пересування та дихання”, – пояснив доктор Ампатзіс.

За словами науковців, це дослідження відкриває нові можливості для лікування захворювань серця. “Ми прагнемо визначити нові терапевтичні цілі, досліджуючи, як збої в нейронній мережі серця сприяють виникненню різних серцевих захворювань”, – зазначив Константінос Ампатзіс.

Вчені наголошують, що майбутні дослідження будуть зосереджені на тому, як “мозок” серця взаємодіє з реальним мозком за різних умов, таких як фізичні вправи, стрес і хвороба. Для пацієнтів, які страждають на аритмії та інші проблеми з серцем, це може означати більш цілеспрямоване та ефективне лікування, кажуть фахівці.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Ці прилади тягнуть найбільше світла: вимикайте їх після користування

Більшість людей не вимикають з розетки електроприлади, навіть якщо ними не користуються, а вони ж…

2 години ago

Скандальний Тищенко пообіцяв законопроект, яких світ не бачив: подробиці

Народний депутат Микола Тищенко заявив, що 2025 року збирається зосередитися на основних своїх обов'язках. Як депутат, він працюватиме…

2 години ago

Верховна Рада України заборонила джипінг у заповідних зонах: ухвалено законопроєкт

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №11024, який забороняє джипінг на територіях природно-заповідного фонду. Про це повідомив народний депутат…

2 години ago

В Україні планують встановити мінімальний рівень пенсій для колаборантів

Верховна Рада планує обмежити розмір пенсій для осіб, засуджених за колабораціонізм, встановивши їх на рівні…

2 години ago

З цими проблемами ТЦК не забере: які діагнози звільнять від мобілізації

Законодавство України чітко регламентує, хто з військовозобов’язаних має право на відстрочку від мобілізації через стан…

2 години ago

У США з’явилися школи, де викладає штучний інтелект: що роблять вчителі

У США зʼявилась перша державна онлайн-школа, де заняття буде проводити штучний інтелект. Вчителі у такому…

2 години ago