Вчені знайшли у серці “мінімозок”: відкриття може стати проривом у лікуванні аритмії

За допомогою нового дослідження вчені знайшли у серці “мінімозок”. Експерти вважають, що це відкриття може стати проривом у лікуванні аритмії.

Десятиліттями вчені вважали, що внутрішньосерцева нервова система (IcNS) є просто ретрансляційною станцією, яка передає сигнали від мозку до серцевого м’яза. Нове дослідження, проведене вченими з Каролінського інституту у Швеції та Колумбійського університету в Нью-Йорку, демонструє, що IcNS більше схожий на локальний центр управління, здатний обробляти інформацію і навіть самостійно генерувати ритмічні патерни, пише StudyFinds.

Вчені зробили нове відкриття, використовуючи рибок даніо. Адже серця цих рибок дуже подібні до людських з погляду частоти, електричних характеристик і базової структури. Так само, як і у людей, серце даніо має чотири камери й потребує точної координації між різними типами клітин, щоб підтримувати належне функціонування, кажуть науковці.

Найбільш інтригуючим відкриттям для науковців стала підгрупа нейронів, які демонструють “подібні до кардіостимулятора” властивості. “Ми були здивовані, побачивши, наскільки складною є нервова система серця”, – сказав провідний автор дослідження Константінос Ампатзіс.

Щоб зрозуміти, як ці нейрони впливають на роботу серця, дослідники розробили інноваційний експериментальний підхід. Нова методика виявила чотири різні типи нейронів з різними схемами активації, від поодиноких спалахів до ритмічних спалахів активності, зазначили науковці.

Коли дослідники маніпулювали цими нейронами, вони могли безпосередньо впливати на ритм серцебиття. Дослідження продемонструвало, що IcNS активно бере участь у контролі серцевої функції, а не просто передає сигнали від мозку.

“Цей “маленький мозок” відіграє ключову роль у підтримці та контролі серцебиття, подібно до того, як мозок регулює ритмічні функції, такі як пересування та дихання”, – пояснив доктор Ампатзіс.

За словами науковців, це дослідження відкриває нові можливості для лікування захворювань серця. “Ми прагнемо визначити нові терапевтичні цілі, досліджуючи, як збої в нейронній мережі серця сприяють виникненню різних серцевих захворювань”, – зазначив Константінос Ампатзіс.

Вчені наголошують, що майбутні дослідження будуть зосереджені на тому, як “мозок” серця взаємодіє з реальним мозком за різних умов, таких як фізичні вправи, стрес і хвороба. Для пацієнтів, які страждають на аритмії та інші проблеми з серцем, це може означати більш цілеспрямоване та ефективне лікування, кажуть фахівці.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

ТЦК відтепер може мобілізувати заброньованих працівників: в Раді зробили заяву

Нардеп Олександр Федієнко опублікував у себе в Телеграм відповідь, які він отримав від Міноборони щодо…

1 хв. ago

Чоловік зупинив язиком рекордну кількість електичних вентиляторів – відео

Індійський каскадер встановив світовий рекорд Гіннеса, зупинивши язиком 57 електричних вентиляторів за одну хвилину. Про…

10 хв. ago

Штрафи за відсутність страховки на авто: пояснення від МВС щодо автофіксації

В українському інфопросторі шириться інформація про накладення штрафів на водіїв за відсутність страхового полісу, яке…

21 хв. ago

Захарова істерично прокоментувала інтерв’ю Зеленського Фрідману, обізвавши президента

Представниця окупаційного МІД РФ Марія Захарова подивилася інтерв’ю президента України Володимира Зеленського американському подкастеру Лексу…

30 хв. ago

Відстрочка від мобілізації у 2025 році: про які нові правила треба знати

З 1 січня 2025 року в Україні набувають чинності нові правила мобілізації, які суттєво змінюють…

38 хв. ago

Планували масовий теракт на Київщині: СБУ викрила російських агентів

Контррозвідка Служби безпеки запобігла теракту, який російські спецслужби планували вчинити на Київщині. Вони готували підрив…

39 хв. ago