Вчені знайшли у серці “мінімозок”: відкриття може стати проривом у лікуванні аритмії

За допомогою нового дослідження вчені знайшли у серці “мінімозок”. Експерти вважають, що це відкриття може стати проривом у лікуванні аритмії.

Десятиліттями вчені вважали, що внутрішньосерцева нервова система (IcNS) є просто ретрансляційною станцією, яка передає сигнали від мозку до серцевого м’яза. Нове дослідження, проведене вченими з Каролінського інституту у Швеції та Колумбійського університету в Нью-Йорку, демонструє, що IcNS більше схожий на локальний центр управління, здатний обробляти інформацію і навіть самостійно генерувати ритмічні патерни, пише StudyFinds.

Вчені знайшли у серці "мінімозок": відкриття може стати проривом у лікуванні аритмії

Вчені зробили нове відкриття, використовуючи рибок даніо. Адже серця цих рибок дуже подібні до людських з погляду частоти, електричних характеристик і базової структури. Так само, як і у людей, серце даніо має чотири камери й потребує точної координації між різними типами клітин, щоб підтримувати належне функціонування, кажуть науковці.

Найбільш інтригуючим відкриттям для науковців стала підгрупа нейронів, які демонструють “подібні до кардіостимулятора” властивості. “Ми були здивовані, побачивши, наскільки складною є нервова система серця”, – сказав провідний автор дослідження Константінос Ампатзіс.

Щоб зрозуміти, як ці нейрони впливають на роботу серця, дослідники розробили інноваційний експериментальний підхід. Нова методика виявила чотири різні типи нейронів з різними схемами активації, від поодиноких спалахів до ритмічних спалахів активності, зазначили науковці.

Коли дослідники маніпулювали цими нейронами, вони могли безпосередньо впливати на ритм серцебиття. Дослідження продемонструвало, що IcNS активно бере участь у контролі серцевої функції, а не просто передає сигнали від мозку.

“Цей “маленький мозок” відіграє ключову роль у підтримці та контролі серцебиття, подібно до того, як мозок регулює ритмічні функції, такі як пересування та дихання”, – пояснив доктор Ампатзіс.

За словами науковців, це дослідження відкриває нові можливості для лікування захворювань серця. “Ми прагнемо визначити нові терапевтичні цілі, досліджуючи, як збої в нейронній мережі серця сприяють виникненню різних серцевих захворювань”, – зазначив Константінос Ампатзіс.

Вчені наголошують, що майбутні дослідження будуть зосереджені на тому, як “мозок” серця взаємодіє з реальним мозком за різних умов, таких як фізичні вправи, стрес і хвороба. Для пацієнтів, які страждають на аритмії та інші проблеми з серцем, це може означати більш цілеспрямоване та ефективне лікування, кажуть фахівці.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Переведення стрілок годинника: як дізнатися точний час

Вніч проти 30 березня Україна перейшла на літній час. Стрілки годинників перевели вперед на одну годину. О 3:00 годині цифрові пристрої автоматично…

2 хв. ago

Тисячі українських біженців можуть опинитися на вулиці: Британія кинула напризволяще

Тисячі українських біженців, які знайшли прихисток у Великій Британії за програмою Homes for Ukraine, опинилися…

14 хв. ago

Власник «Бартоломео» у Дніпрі відкрив збір на відновлення закладу та обурив мережу

Власник «Бартоломео» Валерій Шамотій відкрив збір на відновлення закладу, який згорів 28 березня під час…

16 хв. ago

Викрадення, побиття та примус: українцям назвали основні порушення ТЦК

Порушення прав людини з боку працівників ТЦК набули системного характеру, – заявили в Офісі Омбудсмена.…

20 хв. ago

Скандал із чатом у Signal: Трамп заявив, що це полювання на відьом

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп відреагував на ситуацію з витоком секретних даних з чату Signal. Про це пише видання NBC. В інтерв’ю медіа…

22 хв. ago

США можуть застосувати силу для контролю над Гренландією, – заява Трампа

Президент США Дональд Трамп знову натякнув, що його країна може спробувати встановити контроль над Гренландією…

25 хв. ago