За допомогою нового дослідження вчені знайшли у серці “мінімозок”. Експерти вважають, що це відкриття може стати проривом у лікуванні аритмії.
Десятиліттями вчені вважали, що внутрішньосерцева нервова система (IcNS) є просто ретрансляційною станцією, яка передає сигнали від мозку до серцевого м’яза. Нове дослідження, проведене вченими з Каролінського інституту у Швеції та Колумбійського університету в Нью-Йорку, демонструє, що IcNS більше схожий на локальний центр управління, здатний обробляти інформацію і навіть самостійно генерувати ритмічні патерни, пише StudyFinds.
Вчені зробили нове відкриття, використовуючи рибок даніо. Адже серця цих рибок дуже подібні до людських з погляду частоти, електричних характеристик і базової структури. Так само, як і у людей, серце даніо має чотири камери й потребує точної координації між різними типами клітин, щоб підтримувати належне функціонування, кажуть науковці.
Найбільш інтригуючим відкриттям для науковців стала підгрупа нейронів, які демонструють “подібні до кардіостимулятора” властивості. “Ми були здивовані, побачивши, наскільки складною є нервова система серця”, – сказав провідний автор дослідження Константінос Ампатзіс.
Щоб зрозуміти, як ці нейрони впливають на роботу серця, дослідники розробили інноваційний експериментальний підхід. Нова методика виявила чотири різні типи нейронів з різними схемами активації, від поодиноких спалахів до ритмічних спалахів активності, зазначили науковці.
Коли дослідники маніпулювали цими нейронами, вони могли безпосередньо впливати на ритм серцебиття. Дослідження продемонструвало, що IcNS активно бере участь у контролі серцевої функції, а не просто передає сигнали від мозку.
“Цей “маленький мозок” відіграє ключову роль у підтримці та контролі серцебиття, подібно до того, як мозок регулює ритмічні функції, такі як пересування та дихання”, – пояснив доктор Ампатзіс.
За словами науковців, це дослідження відкриває нові можливості для лікування захворювань серця. “Ми прагнемо визначити нові терапевтичні цілі, досліджуючи, як збої в нейронній мережі серця сприяють виникненню різних серцевих захворювань”, – зазначив Константінос Ампатзіс.
Вчені наголошують, що майбутні дослідження будуть зосереджені на тому, як “мозок” серця взаємодіє з реальним мозком за різних умов, таких як фізичні вправи, стрес і хвороба. Для пацієнтів, які страждають на аритмії та інші проблеми з серцем, це може означати більш цілеспрямоване та ефективне лікування, кажуть фахівці.
Народний депутат України Дмитро Микиша заявив, що, за експертними оцінками, Територіальні центри комплектування та соціальної…
Український постачальник електроенергії YASNO оголосив про серйозні зміни у способах надсилання показань лічильників електроенергії споживачами.…
Для мільйонів громадян пенсія — це єдине джерело доходу в старості. Але чи можливо в…
Французька розвідка оприлюднила дані про масштаби шпигунської діяльності РФ проти Парижа. Видання L'Express розкрило деталі 16-сторінкового звіту. Зазначається, що…
Росію на перемовинах у Туреччині представлятиме голова МЗС Лавров і помічник російського диктатора Ушаков. Про це…
«Ощадбанк» попереджає своїх клієнтів-пенсіонерів про подальше анулювання деяких банківських карток. Згідно з повідомленням банку, з…