Продукти, що покращують сон: що варто додати до раціону

Часто ми не замислюємося, але певні продукти можуть покращити якість сну. Повноцінний сон не менш важливий для здоров’я, ніж збалансоване харчування чи фізична активність. Якщо включити в раціон спеціальні продукти, можна легше засинати, прокидатися відпочилим і з гарним настроєм, пише Cosmopolitan.

Для тих, хто має труднощі із засинанням або часто прокидається вночі, варто звернути увагу на такі продукти:

Молоко

Молоко містить триптофан – амінокислоту, яка сприяє виробленню мелатоніну, гормону, що регулює сон. Крім того, воно допомагає боротися з тривожністю, сприяючи спокійному та міцному сну.

Горіхи

Горіхи багаті на корисні жири, що стимулюють вироблення серотоніну, який діє як нейромедіатор для підтримки настрою. Вони також містять магній, що розслабляє нервову систему та сприяє засинанню.

Цільнозернові продукти

До таких продуктів належать овес, кіноа, коричневий рис, паста з твердих сортів пшениці, цілозерновий хліб і пластівці. Вони містять клітковину та складні вуглеводи, які не лише надовго насичують, а й можуть сприяти сонливості, тож їх корисно вживати на вечерю.

Фрукти

Банани, ківі та ананаси містять калій і магній, що сприяють релаксації, допомагаючи налаштуватися на сон.

М’ясо, птиця та риба

Індичка, червоне м’ясо, оселедець, скумбрія та лосось є відмінними джерелами триптофану, який необхідний для вироблення мелатоніну та серотоніну, що допомагають налаштувати ритм сну.

Зелень

Листова зелень, така як шпинат і капуста, багата на триптофан, магній і фолієву кислоту, які сприяють покращенню настрою та підтримці здорового сну.

Трав’яні чаї

Чаї з меліси, ромашки, м’яти та лаванди мають заспокійливий ефект, допомагаючи зняти стрес і легко заснути. Вони є природними помічниками для тих, хто прагне спокійного нічного відпочинку.

Включення цих продуктів у вечірній раціон може позитивно вплинути на якість сну, допомагаючи легше засинати та почуватись бадьоріше щодня.

Романчук Микола

Recent Posts

Відстрочка від призову: коли її треба оновлювати

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, що введені через повномасштабну агресію Росії. Призову підлягають…

3 хв. ago

Учені розповіли, коли і через що вимре людство

Дослідження, проведене в університеті Брістоля, малює похмуру перспективу для майбутнього нашої планети. Екстремальні температури можуть…

15 хв. ago

ТОП-5 секретів, як гарно пахнути без парфумів

Що треба робити, щоб мати приємний аромат тіла, не застосовуючи парфумів. Пийте багато води Звичайна…

27 хв. ago

Україну накриє антициклон: йдуть морози та сильний вітер

Синоптик Наталія Діденко розповіла, якою буде погода в Україні у вівторок, 5 листопада. Про це вона повідомила на своїй…

38 хв. ago

Жінка заснула під час автозасмаги: обличчя стало темно-зеленим

Американка Сара Трент, яка працює директоркою з маркетингу в Міссісіпі, випадково заснула під час процедури…

6 години ago

Ухилянтів будуть шукати посилено: чий статус інвалідності перевірятимуть ще раз

З січня 2025 року в Україні зміниться система встановлення інвалідності, проте додаткового перегляду статусу не…

6 години ago