Вчені зробили нове відкриття в галузі слухових галюцинацій. Під час нового дослідження з’явилося уявлення про те, чому люди взагалі їх чують, пише Interesting Engineering з посиланням на журнал PLOS Biology.
Повідомляється, що було виявлено два потенційних збої мозкових процесів, що сприяють слуховим галюцинаціям під час таких психічних розладів, як шизофренія. Це стосується “зламаного” корелятивного розряду, який не пригнічує звуки, які генеруються, та “галасливої” еферентної копії, яка змушує мозок чути ці звуки більш інтенсивно, ніж слід.
Дослідження Сін Тяньєма і його колег з Нью-Йоркського університету в Шанхаї включало електроенцефалограму (ЕЕГ) пацієнтів, вимірюючи мозкові хвилі двадцяти пацієнтів із діагнозом шизофренія зі слуховими галюцинаціями і двадцяти пацієнтів із діагнозом шизофренія, які ніколи не відчували таких галюцинацій.
Ці порушення, як виявилося, можуть перешкоджати “правильному розпізнаванню мозком самогенерованих звуків”, що відкриває новий напрямок для лікування. В основному, коли люди готуються говорити, їхній мозок посилає сигнал, “корелятивний розряд”, який пригнічує звук їхнього голосу.
Але коли пацієнти зі слуховими галюцинаціями під час цього дослідження готувалися вимовити склад, їхній мозок не тільки не пригнічував внутрішній звук, а й мав посилену відповідь “еферентної копії” на внутрішні звуки, які відрізнялися від запланованого складу. Учені припускають, що порушені функціональні зв’язки між моторною та слуховою системами мозку опосередковують втрату здатності розрізняти фантазію та реальність.
Крім того, автори доходять висновку, що порушення в цих двох процесах, ймовірно, сприяють слуховим галюцинаціям, і що їхній цілеспрямований вплив у майбутньому може призвести до нових методів лікування таких галюцинацій.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…