Назвали продукти, які сприяють міцному сну

Вживання в їжу більшої кількості фруктів та овочів може сприяти кращому нічному сну, йдеться у недавньому  дослідженні , проведеному у Фінляндії.

Вчені вивчили дані національного дослідження FinHealth 2017, в якому взяли участь 5043 дорослих фін. Дослідження показало, що як люди з коротким сном (менше семи годин за ніч), так і люди з довгим сном (понад дев’ять годин за ніч) споживають менше фруктів та овочів у порівнянні з тими, хто має нормальну тривалість сну.

Доктор Тімо Партонен , професор-дослідник з Фінського інституту охорони здоров’я та соціального забезпечення, підкреслив, що поганий сон часто пов’язаний із нездоровим харчуванням. Він вважає, що програми контролю ваги повинні також враховувати звички сну для досягнення кращих результатів. Партонен зазначила, що, хоча в дослідженні враховувався хронотип кожного учасника (чи він є “ранньою пташечкою” чи “нічною совою”), цей фактор мало мінімальний вплив на результати.

Ерін Палінскі-Уейд , лікар-дієтолог із Нью-Джерсі, пояснила, що фрукти та овочі містять поживні речовини, які підтримують здоровий сон. Наприклад, терпка вишня та банани містять мелатонін, який регулює цикл сон-неспання. Вона додала, що дієта, багата на фрукти та овочі, може збільшити споживання антиоксидантів, зменшити окислювальний стрес і запалення, що може покращити якість сну.

Темна листова зелень, така як шпинат та капуста, містить багато магнію – поживної речовини, яка сприяє сну. Палінскі-Вейд зазначила, що дієти з низьким вмістом магнію пов’язані з вищими показниками безсоння. Крім того, такі продукти, як шпинат та помідори, містять триптофан – амінокислоту, яка допомагає виробляти серотонін та мелатонін, що сприяють кращому сну.

Дослідження підкреслює взаємозв’язок сну, харчування та фізичної активності. Позитивні зміни в одній області можуть призвести до покращень у двох інших, що наголошує на важливості збалансованого харчування для загального самопочуття.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Землю накрила магнітна буря червоного рівня: що треба знати

20 вересня сонячна активність підвищилась до К-індексу 7. Це червоний рівень, який відповідає сильним геомагнітним…

10 хв. ago

Повінь у Європі: Будапешт іде під воду. ФОТО

Повені, які у середині вересня охопили Центральну та Східну Європу, дійшла до Угорщини. Дунай, що вийшов із берегів,…

24 хв. ago

Стало відомо, яка буде ціна офіційних iPhone 16 в Україні

27 вересня в Україні розпочнуться офіційні продажі нової лінійки смартфонів iPhone 16, яка включає чотири…

35 хв. ago

Окупанти направили «Шахед» у бік Хмельницької АЕС

Росія продовжує ядерний шантаж, направляючи ракети та дрони в бік українських АЕС. У ніч на…

46 хв. ago

Демократи закликають Гарріс збільшити свою присутність у ЗМІ — The Hill

Люди, близькі до кампанії Гарріс, стверджують, що вони застосовують багатогранний підхід до завоювання голосів виборців,…

56 хв. ago

Загальна мобілізація: відстрочку тепер можна оформити дистанційно

Якщо необхідно відтермінувати мобілізацію, необхідно подати певні документи. Нещодавно Верховна Рада вирішила продовжити воєнний стан…

1 годину ago