Жир може згоріти сам по собі: для цього не знадобляться ні дієти, ні спорт

Вчені вважають, що знайшли метод схуднення без фізичних вправ і зміни дієти. Чарівний метод зводиться до вже наявного в організмі кожного механізму спалювання жиру, відомого як “бежевий жир”, пише Science Focus.

Команда вчених з Каліфорнійського університету схоже, знайшла спосіб перетворити звичайні білі жирові клітини на бежеві.

Попри те, що це звучить безглуздо, різниця все ж є. Багато ссавців, серед яких і людина, мають три типи жирових клітин: білі, бурі та бежеві. Білі клітини запасаються калоріями для отримання енергії, бурі жирові клітини спалюють енергію для виділення тепла, а бежеві виконують обидва ці завдання.

Якщо організм перемикається з білого на бежевий жир, тоді він самостійно і дуже ефективно спалює жирові клітини без сторонньої допомоги.

Вчені визнають, що їхнє дослідження поки ґрунтується на результатах експериментів на мишах. На мою думку, це відкриття все ж може призвести до розробки нового класу препаратів для зниження ваги.

Раніше дослідження показували, що створити бежевий жир можна на основі стовбурових клітин. Але нова робота показує, що звичайні білі жирові клітини можуть перетворюватися на бежевий жир, якщо обмежити вироблення спеціального білка, який називається KLF-15.

“Багато хто вважав, що це нездійсненно. Ми ж показали, що тільки такий підхід дає змогу перетворити білі жирові клітини на бежеві, і те, що це не так складно, як вважали раніше”, — каже старший автор дослідження Брайан Фельдман.

KLF-15 відіграє важливу роль у метаболізмі та функції жирових клітин. Команда вчених з’ясувала, як цей білок працює у мишей, які зберігають бурий жир протягом усього свого життя. Дослідники побачили, що KLF-15 міститься в менших кількостях у білих жирових клітинах, ніж в інших двох видах.

Далі команда вивела мишей із білими жировими клітинами, у яких повністю був відсутній KLF-15. Як виявилося, такі миші перетворювали білі жирові клітини на бежеві.

Але чому KLF-15 має такий вплив? Експеримент на культивованих людських клітинах показав, що цей білок контролює кількість рецептора Adrb1, який допомагає підтримувати природний енергетичний баланс.

Команда вважає, що препарат, який націлиться на рецептор Adrb1, буде ефективно працювати не тільки на піддослідних мишах, а й на людях. Перевага такого препарату полягатиме в набагато меншій кількості побічних ефектів, а також у довгостроковому ефекті.

Ольга Степанова

Recent Posts

Підтримав корупцію у МСЕК? Заява нардепа викликала резонанс у мережі

Народний депутат Дмитро Гурін опублікував у своїх соцмережах повідомлення про скандальну історію з корупцією у Медико-соціальній експертній…

19 хв. ago

Подружжя біогакерів розсекретило, що робить, щоб дожити до 150 років

Подружжя "біогакерів" пообіцяло робити все необхідне, щоб прожити якомога довше, і це відображено в їхньому…

25 хв. ago

Меган Маркл звинувачують у бажанні конкурувати з Кейт Міддлтон

Меган Маркл звинувачують у бажанні "конкурувати з Кейт Міддлтон. Про це пише Mirror. Дружина принца Гаррі нібито…

51 хв. ago

Поліція Британії застрелила молодого кита, який застряг у Темзі зі своєю матір’ю (фото)

Британська поліція була змушена застрелити молодого кита, який викинувся на мілководді в гирлі Темзи через…

58 хв. ago

Мобілізацію хочуть суттєво “омолодити”: ТЦК “поклали око” на юних хлопців

В Україні пропонують змінити вікові рамки для мобілізації, знизивши їх до 20 років і піднявши…

1 годину ago

Нові правила безплатного харчування в школах: що потрібно знати

В Україні запроваджено безплатне харчування для учнів 1-4 класів, що значно покращить умови навчання для…

1 годину ago