У кавуні виявили ефект вентилятора: найкраща їжа у спеку

Ранішнє дозрівання овочів та фруктів цього року вдало посунуло кавуни до розпалу спекотного сезону, додавши ще один ефективний засіб порятунку від виснажливої ​​спеки. Понад те, кавун – найкращий натуральний та смачний зволожувач, що забезпечує гідратацію організму. Але на цьому його корисна дія не закінчується, а тільки починається, роблячи кавун основним літнім десертом, повідомляє The New York Times.

Суцільна вода та ефект вентилятора

У спеку кавун стає кращим їстівним зволожувачем, перш за все, через високий вміст води – її тут понад 90%. Тому, коли ми їмо кавун, автоматично поповнюємо запаси рідини в організмі. А в спекотну погоду, при підвищеному потінні і ризику зневоднення, нічого кращого і не придумаєш.

Вода в кавуні допомагає підтримувати водний баланс організму.

Крім того, зволожуючі властивості кавуна забезпечують інші його особливості:

  • електроліти: в кавуні є калій та магній, які допомагають підтримувати баланс рідини в організмі та нормальну функцію м’язів та нервів. Калій, наприклад, відіграє важливу роль у регуляції водного балансу та запобігає м’язовим судомам;
  • вітаміни та антиоксиданти: у ньому є вітаміни A, C та деякі вітаміни групи B, а також антиоксидант лікопін. І той же вітамін C допомагає організму справлятися з оксидативним стресом, який може посилюватися у спеку;
  • низька калорійність і легкість засвоєння: кавун не перевантажує травну систему та є ідеальною їжею у спеку, коли важка їжа перетравлюється із зусиллями;
  • освіжаючий ефект: смак кавуна як вентилятор у спекотний день – прохолодно та комфортно.

До того ж, отримувати рідину з кавуна набагато приємніше людям похилого віку та дітям, які погано відчувають спрагу і мало п’ють. А 300 грамів кавуна – це те саме, що випита склянка води.

Худнути та допомагати судинам

На користь кавуна як літньої їжі виступає і низька кількість вуглеводів у його складі – у 150-грамовій чашці нарізаного кубиками кавуна їх 11,5 гр. І маленька кількість калорій – 46 на ту саму порцію, і небагато цукру. Попри солодкий смак, така порція містить 9,5 гр цукру, тоді як у чашці яблук буде 13 гр, а в порції чорниці – майже 15.

Дієта може бути і смачною, і солодкою.

І попри високий глікемічний індекс, кавун має низьке глікемічне навантаження, тож його помірне споживання не викликає значних стрибків рівня цукру на крові. Отже, його можна їсти людям, які стежать за рівнем цукру.

А ось невелика кількість калорій робить кавун ідеальною складовою літнього меню, якщо хочеться трохи скинути вагу. Сам по собі він особливо не забезпечить енергією, проте може надовго подарувати відчуття ситості.

Що ж до дії кавуна для здоров’я серця, він не є чарівною паличкою, і таблетки від тиску замінити не може. Але при цьому користь від нього все ж таки є за рахунок великої кількості амінокислоти цитрулін та лікопіну, що надає червоного кольору.

Цитрулін може розслабляти стінки артерій та знижувати тиск, а лікопін зменшує запалення, пов’язане із хворобами серця, знижує поганий холестерин та підвищує хороший. Отже, судини, особливо під час спеки, точно схвалять появу кавуна в раціоні.

Ольга Степанова

Recent Posts

Чому світло вимикають навіть вночі: дали пояснення

Світло вимикають вночі по буднях, коли споживання електроенергії і так низьке. У ДТЕК надали пояснення.

6 секунд ago

Назвали дві категорії студентів, які отримають відстрочку

Речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін повідомив, що в Україні відстрочку від призову матимуть дві категорії студентів.

11 хв. ago

Стало відомо, що зробила РФ із захопленими українськими кораблями

Росіяни пограбували всі українські кораблі, захоплені під час незаконної анексії Криму.

27 хв. ago

Що одягати в спеку: поради стилістів

Літня спека вимагає не лише дотримання правил здоров'я, але й уважного підходу до вибору гардеробу.

39 хв. ago

Чому зараз не варто вести мирні переговори з РФ: у ЗСУ назвали загрозу

Якщо зараз вести мирні переговори з РФ щодо кордонів на тих лініях, які є зараз, то за…

50 хв. ago

В Україні позбавлятимуть волі за оренду банківських карток

В Україні набула поширення шахрайська схема, в якій активно використовуються чужі банківські картки. У Держспецзв’язку…

56 хв. ago