Ідеальний час: коли потрібно снідати, щоб прискорити обмін речовин та схуднути

Скільки разів у житті ви чули, що сніданок — найважливіший прийом їжі за день. І попри те, що це здається черговим “кліше”, це справді є істиною, оскільки те, що ми їмо на сніданок, може впливати на нашу продуктивність протягом дня. Але важливо не тільки те, яким продуктам ми віддаємо перевагу під час ранкового прийому їжі, а й коли ми снідаємо, адже від цього залежить енергійність і продуктивність протягом дня. Про це пише Vogue Italia.

Вживання правильних продуктів зранку допомагає поліпшити обмін речовин, підтримувати рівень цукру в крові, відчувати ситість протягом дня і, як правило, дає вам необхідну кількість енергії. Але розуміння тогоколи найкраще снідати, — додатковий крок, який потрібно зробити, щоб почуватися краще, мати більше енергії, поліпшити здоров’я кишківника, прискорити обмін речовин і схуднути.

Коли снідати, щоб схуднути

Фото: tonodiaz/Freepik

У традиційному розумінні, сніданок — це вживання їжі після того, як щойно ви прокидаєтесь, або перед виходом з дому після вмивання та чищення зубів. Якщо говорити про гіпотетичний час, то сніданок мав би відбутися приблизно між 7:00 та 8:00 ранку, тому вважається, що час, коли ви встаєте, є підходящим для сніданку. Але що, якщо це не так?

Насправді, існує ідеальний час для сніданку, який не обов’язково відповідає часу вашого пробудження. Дійсно, може трапитися так, що в деяких випадках краще відкласти сніданок на годину або дві, щоб встигнути прийняти його в потрібний час. Ба більше, не існує єдиного правильного часу для сніданку, оскільки правильний час досить індивідуальний і залежить від того, що ви робили напередодні ввечері.

Щоб зрозуміти, о котрій годині найкраще снідати, потрібно зробити нескладний розрахунок: має минути щонайменше 12 годин голодування між вечерею напередодні ввечері та сніданком наступного ранку. Наприклад, якщо ви вечеряєте о 8 годині вечора, то правильний час для сніданку — 8 ранку. Зрозуміло, що якщо напередодні ми вечеряємо рано, то сніданок можна перенести або залишити у звичайний час, постячись понад 12 годин. Однак, якщо ми вечеряємо пізно, то на ранок потрібно бути обачнішими й правильно розрахувати час прийому їжі.

Проходячи принаймні 12-годинний період голодування між цими двома прийомами їжі, ви допомагаєте кишковому мікробыому та мільярдам корисних бактерій функціонувати якнайкраще, що покращить роботу кишечника. Здоровий кишечник необхідний для здоров’я організму, і турбота про нього може допомогти прискорити обмін речовин і, як наслідок, схуднути.

До якого часу можна снідати?

Фото: Getty Images

Але що робити, якщо ви вечеряєте пізно ввечері і, розрахувавши 12 годин голодування, снідати вже занадто пізно. На який час можна перенести? А якщо ви пізно вечеряєте й пізно встаєте, чи варто снідати, чи цей прийом їжі можна пропустити?

Дослідження, опубліковане в Національній медичній бібліотеці, визначило 9:00 як максимальний час, протягом якого ми повинні снідати, щоб знизити виникнення діабету 2 типу до 60%. Причина криється у здатності нашого метаболізму краще функціонувати вранці та бути більш стійким до інсуліну з плином часу.

Інсулін — дуже важливий гормон, який регулює наявність цукру в крові. Якщо у вас є резистентність до інсуліну, присутність глюкози в крові збільшується і рівень цукру в крові підвищується, і в короткостроковій перспективі це може призвести до збільшення ваги, накопичення жиру, особливо в ділянці живота, а в довгостроковій перспективі — до цукрового діабету 2 типу. Таким чином, ранній сніданок допомагає організму краще засвоювати їжу.

Фото: pexels.com

Проте 9:00 слід розглядати лише як орієнтовний час. Якщо у вас пізня вечеря, ви все одно можете почекати 12 годин перед легким сніданком, навіть із печивом та кавою, не відкладаючи обід. Це нормально, якщо пізня вечеря — це не постійно повторюваний факт, а разова акція, яка трапляється вкрай рідко.

Пізно вечеряти, а потім пропускати сніданок — неправильне рішення. Ніколи не пропускайте сніданок. Дослідження, опубліковане в Європейському журналі профілактичної кардіології, показує, що у людей, які пізно вечеряють і зазвичай не снідають, збільшується ризик серцево-судинних захворювань, таких як серцевий напад, а також посилюється запалення та окислювальний стрес.

Ольга Степанова

Recent Posts

Водіям в Україні загрожують нові штрафи: зареєстровано законопроєкт

В Україні водіїв можуть штрафувати за перевищення транспортом допустимого рівня шуму. Розмір штрафу становитиме від…

6 хв. ago

В Україні на вимогу МВФ створять реєстр власників банківських карток: що це означає

В Україні на вимогу МВФ створять реєстр власників банківських карток. Це може ускладнити для частини…

12 хв. ago

Українців штрафуватимуть на 25 тис. грн за прослуховування російської музики

В Україні посилять покарання для людей, які слухають російську музику у громадських місцях. Штрафи сягатимуть…

21 хв. ago

Франція веде Європу до кризи: Reuters пояснило всі загрози

Ризики нової кризи в єврозоні зростають, але, ймовірно, умови для її виникнення ще до кінця не сформувалися.…

28 хв. ago

Долар вище 45 та повільне зростання економіки: урядовий прогноз на наступні 3 роки

Кабінет міністрів у Бюджетній декларації на 2025-2027 роки прогнозує зростання курсу долара до понад 45 гривень, а…

39 хв. ago

Виявлено побічний ефект аспірину: особливо стосується пенсіонерів

Щоденне вживання аспірину несе доволі серйозні ризики для здоров'я. Аспірин є розріджувачем крові, що може спровокувати…

46 хв. ago