36-річна українська біженка Наталія Негреба, яка тимчасово живе у Великій Британії, опинилася у вкрай скрутній ситуації через гострий зубний біль. Жінка разом із трирічною донькою Агнією змушена була вирушити в епічну 3000-кілометрову мандрівку до рідного Дніпра, адже послуги стоматолога у Вілтширі коштувало для неї занадто дорого. Про цю історію написало видання Daily Mail.
У Наталії раптово почався нестерпний зубний біль, який не вщухав навіть після прийому знеболювальних препаратів. Спроби знайти стоматолога через Національну службу охорони здоров’я (NHS) були марними, а послуги приватних фахівців шокували ціною — 300 фунтів (близько 14,8 тис. грн) за видалення зуба чи 800 фунтів (39 тис. грн) за лікування кореневих каналів.
“Наталя була шокована, коли почула ціну. Вона сказала: “Мені доведеться летіти додому в Україну, щоб лікуватися”, — розповідає 67-річна Ліз Тейлор, подруга Негреби й координаторка місцевої ініціативи з допомоги українським біженцям.
Відтак жінка спакувала свої речі й торік у липні наважилась на виснажливу подорож до України. Шлях розпочався з авіаперельоту до Польщі за 30 фунтів (близько 1,4 тис. грн) в один бік. Далі автобусом вони дісталися Львова, а тоді рушили потягом на схід України, до рідного для Наталії Дніпра, розташованого за 100 км від лінії фронту.
“Там небезпечно, і я дуже хвилювалася, коли їхала, але біль був сильним”, — згадує Негреба.
У Дніпрі лікування кореневих каналів та імплантація у стоматолога обійшлись усього у 150 фунтів (близько 7,4 тис. грн). Разом із витратами на дорогу в обидва кінці сума склала 254 фунти (12,5 тис. грн), що на 556 фунтів (27,4 тис. грн) менше, ніж у Британії.
“Лікування в Україні дуже дешеве з погляду англійців, але для місцевих воно не вважається таким”, — зауважує біженка.
Стоматолог Катерина Лагун з Дніпра, послугами якої скористалась Наталія, підтверджує, що до неї часто звертаються клієнти з-за кордону.
“До нас приїжджає багато людей. Я чула, що у Великій Британії склалась така ситуація зі стоматологією NHS, інколи навіть самі британці не можуть отримати належне лікування”, — додає вона.
Коли ця історія стала публічною, представник Ради інтегрованої медичної допомоги Бата та Північно-Східного Сомерсета, Суїндона та Вілтшира заявив, що з вересня 2021 року запроваджено додаткові невідкладні стоматологічні прийоми, доступ до яких можна отримати за телефоном NHS111. Українську біженку закликали зв’язатися з ними, щоб обговорити лікування.
Ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не…
Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати…
У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…