36-річна українська біженка Наталія Негреба, яка тимчасово живе у Великій Британії, опинилася у вкрай скрутній ситуації через гострий зубний біль. Жінка разом із трирічною донькою Агнією змушена була вирушити в епічну 3000-кілометрову мандрівку до рідного Дніпра, адже послуги стоматолога у Вілтширі коштувало для неї занадто дорого. Про цю історію написало видання Daily Mail.
У Наталії раптово почався нестерпний зубний біль, який не вщухав навіть після прийому знеболювальних препаратів. Спроби знайти стоматолога через Національну службу охорони здоров’я (NHS) були марними, а послуги приватних фахівців шокували ціною — 300 фунтів (близько 14,8 тис. грн) за видалення зуба чи 800 фунтів (39 тис. грн) за лікування кореневих каналів.
“Наталя була шокована, коли почула ціну. Вона сказала: “Мені доведеться летіти додому в Україну, щоб лікуватися”, — розповідає 67-річна Ліз Тейлор, подруга Негреби й координаторка місцевої ініціативи з допомоги українським біженцям.
Відтак жінка спакувала свої речі й торік у липні наважилась на виснажливу подорож до України. Шлях розпочався з авіаперельоту до Польщі за 30 фунтів (близько 1,4 тис. грн) в один бік. Далі автобусом вони дісталися Львова, а тоді рушили потягом на схід України, до рідного для Наталії Дніпра, розташованого за 100 км від лінії фронту.
“Там небезпечно, і я дуже хвилювалася, коли їхала, але біль був сильним”, — згадує Негреба.
У Дніпрі лікування кореневих каналів та імплантація у стоматолога обійшлись усього у 150 фунтів (близько 7,4 тис. грн). Разом із витратами на дорогу в обидва кінці сума склала 254 фунти (12,5 тис. грн), що на 556 фунтів (27,4 тис. грн) менше, ніж у Британії.
“Лікування в Україні дуже дешеве з погляду англійців, але для місцевих воно не вважається таким”, — зауважує біженка.
Стоматолог Катерина Лагун з Дніпра, послугами якої скористалась Наталія, підтверджує, що до неї часто звертаються клієнти з-за кордону.
“До нас приїжджає багато людей. Я чула, що у Великій Британії склалась така ситуація зі стоматологією NHS, інколи навіть самі британці не можуть отримати належне лікування”, — додає вона.
Коли ця історія стала публічною, представник Ради інтегрованої медичної допомоги Бата та Північно-Східного Сомерсета, Суїндона та Вілтшира заявив, що з вересня 2021 року запроваджено додаткові невідкладні стоматологічні прийоми, доступ до яких можна отримати за телефоном NHS111. Українську біженку закликали зв’язатися з ними, щоб обговорити лікування.
Японський волонтер Фумінорі Цучіко, який відкрив безплатне кафе в Харкові, під назвою FuMi Caffe, заявив, що може…
Над Україною вкотре помітили пасажирський літак. За даними Flightradar24, російський авіалайнер потрапив у закритий авіаційний простір України…
Деякі українці ризикують у рази переплачувати за природний газ, навіть за мінімального споживання. У якому…
На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…