Нові тривожні дані показують, що мікропластик проник у мозкову тканину людини, що викликає серйозні побоювання за здоров’я.
Виявлено, що в мозку збирається близько ложки мікропластику і, що ще гірше, ці рівні в 3-5 разів вищі в людей із деменцією, пише Interesting Engineering. “Різке збільшення концентрації мікропластику в мозку всього за 8 років, з 2016 по 2024 рік, особливо тривожне”, – прокоментував провідний автор дослідження Ніколас Фабіано з кафедри психіатрії Оттавського університету.
Дослідження показало, що мозкова тканина містить набагато вищі концентрації мікропластику та нанопластику порівняно з іншими органами, такими як печінка та нирки.
Дослідники проаналізували мозкову тканину, отриману під час розтину, порівнявши зразки з 2016 по 2024 рік. Вони спеціально проаналізували лобову кору, частину мозку, розташовану безпосередньо за чолом.
Дослідження виявило 12 різних типів пластикових полімерів, причому поліетилен є найбільш поширеним у зразках мозкової тканини. Поліетилен широко використовується для пакування продуктів харчування та бутильованої води.
Науковці зазначили, що, якщо не купувати бутильовану воду, а замінити її на фільтровану водопровідну воду, це допоможе знизити щорічне споживання мікропластику з 90 000 частинок до всього лише 4000.
“Перехід на водопровідну воду може знизити цей вплив майже на 90%, що робить його одним із найпростіших способів скоротити споживання мікропластику”, – сказав доктор Брендон Луу, резидент із внутрішніх хвороб в Університеті Торонто.
Інші основні джерела споживання мікропластику включають пластикові чайні пакетики і неправильне зберігання/нагрівання продуктів харчування. Пластикові чайні пакетики виділяють мільйони найдрібніших частинок під час заварювання, а нагрівання харчових продуктів у пластикових контейнерах, особливо в мікрохвильовій печі, може виділяти значні кількості мікропластику та нанопластику.
Дослідники також вивчають, як організм може виводити сполуки мікропластику, і початкові результати вказують на те, що потовиділення може відігравати певну роль.
Вчені спостерігають зростання рівня мікропластику в навколишньому середовищі. Вчені відзначили, що ці крихітні пластикові фрагменти, що утворюються в результаті розпаду більшого пластику, проникли практично в усі куточки Землі. Вони виявлені в найглибших океанічних западинах, у тканинах морських організмів від планктону до китів, і навіть були виявлені в повітрі та снігу віддалених гірських вершин.
Це широке поширення підкреслює тривожну здатність мікропластику переміщатися повітрям, водою і харчовими ланцюжками.
Понад чотири мільярди людей щороку хоча б раз беруть участь в азартних іграх. У деяких…
На сьогодні вартість борщу в Україні становить 222 грн. Таким чином, за рік його вартість зросла на…
Чоловіків, які користуються додатком «Резерв+», визнають резервістами без попередження. Їм масово нараховують штрафи, блокують рахунки,…
Пенсійний фонд України роз'яснив категорії громадян, які можуть претендувати на вихід на пенсію раніше встановленого…
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що протягом кількох днів повідомить, чи маніпулює ним російський…
У Німеччині набули чинності найжорсткіші за останнє десятиліття обмеження щодо в'їзду біженців. Вперше за багато…