Чи корисно приймати холодний душ: лікар розказав про пререваги загартування

Холодний душ або загартовування – це будь-який душ із температурою води нижче 20°C. Він не є основним джерелом лікування будь-якого захворювання, але може допомогти полегшити симптоми та покращити загальне самопочуття.

Лікар Юрій Габорець розповів своїм підписникам TikTok, чим корисне загартовування та чи варто починати готувати свій організм до купання в холодній воді.

Коли ми обливаємося холодною водою, наш організм думає, що ми замерзаємо, і починає мобілізувати всі свої сили. Йде потужний вихід гормонів і різні біохімічні реакції.

Загартовування сприяє:

Омолодженню організму

Вода, яка є холоднішою за природну температуру нашого тіла, змушує його працювати дещо інтенсивніше, щоб підтримувати температуру всередині. За регулярного приймання холодного душу наша кровоносна система може бути ефективнішою. Деякі люди також кажуть, що їхня шкіра має здоровіший вигляд завдяки загартовуванню, ймовірно, через кращий кровообіг.

Збільшенню гормонів щастя

Піддавання вашого тіла будь-якому виду холоду активує симпатичну нервову систему, яка відповідає за так звану реакцію “борись або тікай”. У відповідь на стрес, який викликає холодний душ, ви можете відчути підвищення рівня гормонів, які називаються ендорфінами, що робить вас щасливішими та енергійнішими.

Стимуляції імунної системи

Лейкоцити допомагають боротися з інфекцією в організмі. Удар холодної води стимулює їх збільшення в крові. Це означає, що холодний душ може допомогти вам протистояти поширеним захворюванням, як-от застуда та грип. Люди, які готуються до операції або іншого лікування, яке може призвести до зниження імунітету, можуть розпочати загартовування для підтримки організму.

Боротьба з депресією та апатією

Для людей з депресією холодний душ може спрацювати як така собі м’яка терапія електрошоком. Холодна вода посилає багато електричних імпульсів у мозок. Вони стимулюють вашу систему, щоб підвищити пильність, ясність і рівень енергії. Також виділяються ендорфіни, які іноді називають гормонами щастя. Цей ефект призводить до відчуття добробуту та оптимізму.

В загартовуванні головне – поступовість, щоб не переохолодити організм, інакше виникне зворотний процес. Оптимально – це обливання холодною водою з подальшим обтиранням рушником. Загартовування небезпечне людям, хворим на серцево-судинні захворювання, адже може виникнути коронарний спазм.

Холодний душ не є чарівною панацеєю від усіх захворювань. Його варто використовувати як доповнення до традиційного лікування, але в жодному разі не як заміну. Будь ласка, пам’ятайте, що люди, які приймають ліки для свого психічного здоров’я, не мають раптово припиняти їх приймання на користь будь-якого альтернативного лікування. Якщо вам погано, вас нещодавно виписали з лікарні або у вас ослаблений імунітет, зачекайте і не починайте загартовування без попередньої підготовки організму.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Непал готує серйозні зміни правил для тих, хто хоче підкорити Еверест

Непал, який раніше цього року різко підняв плату за підйом на Еверест, вирішив запровадити ще кілька…

9 хв. ago

НБУ зняв обмеження: на які картки можна переказувати гроші без лімітів

У 2025 році в Україні офіційно дозволено без обмежень переказувати кошти між власними банківськими картками.…

17 хв. ago

Жах і паніка в очах присутніх: якого сценарію всіма силами хоче уникнути Путін

Кремлівський диктатор Володимир Путін знову заговорив про тимчасове "перемир’я" – цього разу на три дні.…

29 хв. ago

Водійські права з фейкового сайту: як не натрапити на аферистів при обміні посвідчення

У сервісних центрах МВС існує чіткий порядок дій у випадках, коли працівники помічають підроблені документи.…

38 хв. ago

Українців у Польщі чекають важливі зміни: перевірки, штрафи і лікарі

Початок 2025 року приніс для мешканців Польщі кілька важливих змін, які стосуються і українців, що…

46 хв. ago

Розмір пенсії жахає: скільки пенсіонерів в Україні отримують найнижчі виплати

У Верховній Раді України відзвітували про завершення фінансування пенсійних виплат за квітень. Цього місяця на…

53 хв. ago