Європейське хімічне агентство (ECHA) заявило, що у сотнях косметичних продуктів, що продаються по всій Європі, були виявлені небезпечні хімічні речовини. Перевірка, проведена з листопада 2023 року по квітень 2024 року, показала, що серед 4500 досліджених продуктів 285 найменувань, або приблизно 6%, містили речовини, заборонені як законодавством ЄС, так і Стокгольмською конвенцією про стійкі органічні забруднювачі. Ці речовини можуть негативно впливати на фертильність і підвищувати ризик розвитку ракових захворювань, повідомляє Science Alert.
До небезпечних продуктів потрапили підводки для очей, олівці для губ, кондиціонери та маски для волосся. ECHA ретельно дослідила списки інгредієнтів, вказавши, що такі перевірки дозволяють споживачам робити обґрунтований вибір щодо косметики. Агентство підкреслило серйозний рівень порушень у цій галузі та важливість посилення заходів контролю, аби забезпечити безпеку користувачів. За результатами перевірок контрольні органи вже вжили заходів для вилучення небезпечної продукції з ринку.
Перевірки проводилися в різних країнах, зокрема в Австрії, Німеччині, Данії, Фінляндії, Ісландії, Італії, Ліхтенштейні, Литві, Люксембурзі, Мальті, Норвегії, Румунії та Швеції. Широке географічне охоплення операції мало на меті встановити єдині стандарти безпеки для європейського ринку косметики. Заборонені речовини, виявлені у цих продуктах, відзначаються довготривалою токсичною дією та загрожують навколишньому середовищу, що підкреслює важливість постійного контролю з боку регуляторів.
Криптовалютний підприємець Джастін Сан витратив понад 6 мільйонів доларів на банан, приклеєний скотчем до стіни…
У випадку запуску по Києву новітньої ракети середньої дальності "Орешник" є велика ймовірність, що її зіб'ють.…
збільшується кількість поїздів до Варшави. Як передає "Хвиля", про це повідомив віце-прем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад…
Католицька церква незабаром здобуде свого першого святого міленіалу. Ним стане 15-річний італійський підліток, який помер…
Дослідження британських науковців виявило, що форма серця безпосередньо пов’язана з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, розширюючи межі…
Народні депутати ухвалили у першому читанні законопроект №9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації…