Вчені з Університету Шеффілда та Університету COMSATS у Пакистані, проводячи непов’язані між собою дослідження, виявили незвичайний і потенційно ефективний спосіб лікування облисіння, що передається у спадок. Спочатку вони вивчали, як цукор дезоксирибоза, природний компонент ДНК, сприяє загоєнню ран у мишей. Однак їхня наукова цікавість дала зовсім несподіваний результат, підказавши їм простий і ефективний спосіб боротьби з втратою волосся, пише ScienceAlert.
Вчені помітили, що шерсть навколо оброблених ран мишей відростає швидше, ніж на необроблених ділянках, що послужило поштовхом для подальшого вивчення цього загадкового феномена. У своїх експериментах дослідники наносили гель із дезоксирибози на шкіру самців мишей із випадінням волосся під дією тестостерону.
Результати дослідження, опублікованого в журналі Frontiers in Pharmacology, виявилися вельми вражаючими: у гризунів спостерігалося значне відростання довгого і густого волосся, порівнянне з ефектом міноксидилу, поширеного засобу від випадіння волосся. Інженер-технолог і автор дослідження Шейла Макнейл із Шеффілдського університету зазначила, що використання цукру дезоксирибози може поліпшити кровопостачання волосяних фолікулів, тим самим сприяючи росту волосся.
Спадкове облисіння, на яке страждають до 40 відсотків населення, здебільшого зумовлене генетичними факторами, рівнем гормонів і старінням. Існуючі методи лікування, включно з міноксидилом і фінастеридом, мають обмеження і потенційні побічні ефекти. Міноксидил підходить не всім, а фінастерид, ефективний у 80-90 відсотків пацієнтів-чоловіків, може спричиняти серйозні побічні ефекти, як-от еректильна дисфункція і депресія. Крім того, фінастерид не дозволений до застосування у жінок.
Дослідницька група створила біорозкладний, нетоксичний гель на основі цукру дезоксирибози і протестувала його на мишах з облисінням за чоловічим типом. Гель продемонстрував схожу з міноксидилом ефективність, показавши 80-90-відсоткове відростання волосся у мишей. Хоча поєднання двох препаратів не дало значного поліпшення результатів, один тільки цукровий гель продемонстрував багатообіцяючу здатність стимулювати ріст волосся і збільшувати утворення кровоносних судин навколо волосяних фолікулів.
Якщо дезоксирибозний гель виявиться ефективним на людях, він може зробити революцію в лікуванні алопеції та потенційно навіть допомогти відростити волосся, вії та брови, втрачені під час хіміотерапії. А найголовніше, що все це може супроводжуватися відсутністю побічних ефектів. Однак незважаючи на багатообіцяючі результати, отримані на ранніх стадіях, необхідні подальші випробування, щоб підтвердити ефективність і придатність препарату для нашого організму, який вельми відрізняється від такого у лабораторних мишей.
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…