Неочікувані цифри: Євростат назвав середню тривалість життя у країнах ЄС

Євростат оприлюднив дані щодо середньої тривалості життя серед мешканців Європи. Результати є позитивними, адже додалося ще 0,9 року, пише Euractiv

Тепер “середньостатистичний” європеєць може сподіватися, що доживе до глибокої старості, а саме до 81,5 років. Спираючись на такі дані, можна сказати, що Європейський Союз повернувся до рівня тривалості життя до періоду пандемії та перевищив його на 0,2 року. 

Водночас на національному рівні між країнами ЄС все ж є певні відмінності. У 15 країнах тривалість життя перевищила середній показник по регіону, водночас найвища очікувана тривалість життя була зафіксована в Іспанії, а саме 84 роки. Після неї йде Італія – 83,8 року та Мальта – 83,6 року. 

Своєю чергою найнижча очікувана тривалість життя спостерігається в Болгарії (75,8 року), Латвії (75,9) та Румунії (76,6).

Лідерами серед підвищення тривалості життя є Румунія (+1,0 рік), після неї Литва (+0,8 року), Болгарія, Чехія, Люксембург і Мальта (всі з приростом на +0,7 року). 

“Як не дивно, Австрія та Фінляндія зафіксували найбільше падіння (-0,4 року кожна), за ними йдуть Естонія та Нідерланди (-0,2 року). Євростат не дає жодних пояснень цим змінам. Наразі ЄС повернувся до допандемічного рівня очікуваної тривалості життя і навіть дещо перевищив його (на 0,2 року)”, – додали у повідомленні.

Такі дані були підраховані на основі щотижневої інформації про смертність, які були отримані 30 квітня 2024 року. Також є невеликий розрив між чоловіками та жінками – з 2019 року смертність чоловіків зросла на 0,4 порівняно з 0,2 для жінок. 

Тривалість життя людини: що відомо

Раніше медик розповіла про вправу, яка може визначити тривалість життя. Людина має вставати і сідати, не використовуючи рук. Спершу людина стоїть, потім вона має сісти на землю, схрестивши ноги, і знову встати. Дослідження показало, що учасники від 51 до 80 років, які не зможуть цього виконати, помруть, ймовірно, раніше. 

Також нове дослідження показало, що ходьба по 5000 кроків тричі на тиждень впродовж двох років може збільшити тривалість життя людини до трьох років. 

“Наші дані показують, що цей вплив не тільки суттєвий, а й поширюється на різні віки, фактори ризику та стан здоров’я. Підтримання невеликої кількості фізичної активності має довгострокові наслідки для здоров’я. Краще розуміння механізмів звичок може стати потужним способом поліпшення індивідуального здоров’я та розвитку наших систем охорони здоров’я, щоб зробити профілактику пріоритетом”, – зазначив засновник Discovery Vitality Адріан Гор.

Ольга Степанова

Recent Posts

Черги на водійські права: чому українцям доводиться чекати місяцями на іспит

У сервісних центрах МВС спостерігається дефіцит екзаменаторів та нестача талонів на практичний іспит. Про це повідомив начальник…

10 хв. ago

У Росії вирішили заборонити квадроберів

Російська влада хоче заборонити молодіжну субкультуру "квадроберів". Відповідний законопроєкт уже готують у Держдумі, пише "Астра". "Розробляю законопроєкт про…

16 хв. ago

Названо прізвисько принца Гаррі, про яке він хотів би не згадувати

Не секрет, що у принца Гаррі була дуже бурхлива молодість. І коли герцог Сассекський ще…

20 хв. ago

Кабмін вигадав, як боротися з бідністю: українцям платитимуть базову соцдопомогу

Міністерство соціальної політики України підготувало постанову Кабінету Міністрів України "Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо надання базової…

30 хв. ago

Коли будуть зимові канікули 2024-2025 року: скільки відпочиватимуть школярі і студенти

2 вересня 2024 року в Україні розпочався навчальний рік 2024-2025. Він триватиме до 30 червня.…

35 хв. ago

Знадобиться всього 5 інгредієнтів: як легко приготувати десерт крем-брюле

Шеф-кухар Равніт Гілл показала, як приготувати десерт крем-брюле в домашніх умовах. Для цього необхідні лише жирні вершки,…

37 хв. ago