Геомагнітний шторм, який почався в останній день квітня, ще триває. 4 травня на Землі вирує чотирибальна магнітна буря, яка за К-індексом вважається середньою. Але вже 5 травня очікується магнітна буря потужністю у п’ять балів (за К-індексом велика).
Прогнозується, що збурення на Сонці стануть більш активними у другій половині неділі. Таким чином, магнітна буря на Землі досягне п’ятибальної позначки після 18-ї години, припускають у Королівській обсерваторії Бельгії.
На жаль, у Великдень магнітна буря лише посилиться – ввечері 5 і весь день 6 травня явище досягне шести балів. Проте, починаючи з 7 травня, прогнозується завершення магнітних коливань.
Фахівці з Мeteoagent наочно показали, які магнітні збурення очікують нас у ці дні.
За останню добу на Сонці сталося сім спалахів класу М2, які мають помірний вплив на Землю. Геомагнітні умови були глобально спокійними і тихими, але протягом наступних 24 годин очікується нестабільна активність, попередили у обсерваторії. Сонячний вітер, який зі вчора на сьогоні знизилася з 440 км/с до приблизно 360 км/с, знов посилиться через можливий коронарний викид.
Це глобальний індекс геомагнітної активності, який базується на 3-годинних вимірюваннях наземних магнітометрів по всьому світу. Кожна станція відкалібрована відповідно до своєї широти і повідомляє певний К-індекс в залежності від геомагнітної активності, виміряної в місці розташування магнітометра.
Проте існує і загальний для всієї планети індекс геомагнітних бур – Kp-індекс або планетарний К-індекс. Саме він і вказан у даних Мeteoagent.
Геомагнітні бурі – це збурення магнітного поля Землі через спалахи у короні Сонця. Навколо нашої планети є магнітосфера (вона, до речі, є далеко не у кожного небесного тіла). Це своєрідний захист від сонячної радіації. Після спалаху у короні Сонця так званий сонячний вітер досягає Землі і починає сильніше тиснути на магнітну оболонку нашої планети.
Зазвичай тиски магнітосфери планети і сонячного вітру постійні і рівні. Проте під час спалахів на Сонці зростає швидкість сонячного вітру, відповідно, зростає і його тиск на магнітосферу Землі. Коливання таких тисків і є геомагнітною бурею.
Під вплив геомагнітних збурень потрапляють метеочутливі і метеозалежні люди. Погіршення самопочуття у таких людей деякі медики пояснюють тим, що при коливаннях магнітного поля сповільнюється капілярний кровообіг і настає кисневе голодування тканин.
Саме тому зміна магнітного поля Землі може привести до підвищення тиску, головного болю, зниження працездатності і загострення хронічних захворювань.
Медики радять захищатись від магнітних бур не лише метеочутливим, а всім людям. Перш за все варто на певний час змінити свій режим дня з тим, щоб можна було добре висипатися.
Особливу увагу треба приділити раціону і відмовитися від жирної і гострої їжі, алкоголю, кави. Навпаки, рРекомендується включити в раціон трав’яні чаї і пити більше води.
Також медики рекомендують відмовитися від важких фізичних навантажень, замінити силові тренування прогулянкою на свіжому повітрі.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…