Лікарка з Гарварду розповіла, як впоратися зі стресом і стати успішним

Хоча джерела стресу в людей можуть різнитися, його наслідки однакові. Людина стає непродуктивною, невмотивованою і сама собі найгіршим критиком.

Це відбувається тому, що стрес переконує нас, що ми не зможемо досягти цілей, сказала лікарка з Гарварду Адіті Неруркар, пише CNBC. За її словами, коли людина відчуває стрес, її мигдалеподібна залоза, яка є частиною мозку і допомагає обробляти емоції, перебуває у “високій готовності”. “Це роздуми про виживання і самозбереження. За задумом, мигдалеподібна залоза зосереджена на ваших безпосередніх потребах. Що мені потрібно зробити найближчим часом, щоб знову відчути себе в безпеці?”, – пояснила лікарка.

Це означає, що частина мозку, яка використовується для постановки цілей, яка називається префронтальною корою, пригнічується цим мисленням виживальника, що ускладнює застосування будь-яких навичок критичного мислення.

“Коли ви відчуваєте стрес, цей внутрішній критик, цей голос, що сварить, змушує вас говорити собі: “Що зі мною?”””, – сказала фахівчиня.

У своїй книзі лікарка описала практику, яка може допомогти заглушити цей голос і більше зосередитися на префронтальній корі. Усе, що вам потрібно зробити, це поставити досяжну мету. Замість того, щоб запитувати себе: “Що зі мною?”, запитайте: “Що для мене найважливіше?”, – порадила вона.

Для цього Неруркар рекомендує дотримуватися схеми МЦМС.

Мотивація: виберіть мету, яка має сильну мотивацію. Припустимо, ви хочете більше говорити на робочих зустрічах, бо хочете підвищення. Це підвищення і зміна посади будуть вашою мотивацією.

Мета: у мети має бути метрика, за допомогою якої ви можете виміряти свій успіх. Скільки разів ви робили свій внесок на зустрічах цього тижня? Запишіть свій прогрес.

Маленька: мета має бути “досить маленькою, щоб практично гарантувати успіх”.

Своєчасність: ви маєте бути в змозі досягти своєї мети протягом двох-трьох місяців.

За словами Неруркар, щоб сформувати звичку, потрібно вісім тижнів. Ці рамки дають достатньо часу, щоб зробити помилку, оступитися, а потім знову присвятити себе меті. “Падати і знову вставати – це частина формування звички”, – переконує фахівець.

Вона зазначила, що досягнення навіть найменшої мети може підвищити вашу впевненість, зменшити стрес і налаштувати розум на позитивний лад.

Романчук Микола

Recent Posts

Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+

В Україні триває дія воєнного стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Чоловіків віком…

2 хв. ago

Нардепка Скороход показала скарги сімей військових, яких направляли в гарячі точки без екіпірування та інструктажу

Народна депутатка Анна Скороход показала звернення сімей військових, які зникли безвісти. Родичі бійців масово скаржаться, що…

9 хв. ago

Всі ставки у війні зроблено: як тепер вижити Україні і не втратити державність

У війні Росії проти України всі ключові гравці зробили ставки, вважає експерт Дмитро Федоренко. За…

18 хв. ago

Зміни для українських біженців у Німеччині: що відомо з нової коаліційної угоди

Коаліційна угода майбутнього уряду ФРН є дуже сильною у плані солідарності з Україною, але в…

27 хв. ago

Коли в школах України почнуться літні канікули: в ЦПД пояснили

У мережі шириться інформація про те, що цьогоріч літні канікули триватимуть лише два місяці, а…

35 хв. ago

Модні експерти назвали єдину куртку, яка знадобиться вам цієї весни: вона пасує під усе

Із кожним днем погода стає все більш теплою та сонячною, а це означає, що настав…

46 хв. ago