Права і ліва сторони людського тіла часто вважаються дзеркальним відображенням одна одної. Однак це не стосується ніг, які часто мають два різні розміри.
Центр догляду за ногами в містечку Ліберті, штат Огайо, заявив, що близько 80% населення США мають більшу ліву стопу, ніж праву. Дослідники в City Chiropody and Podiatry в Лондоні погодилися, пояснюючи цю різницю тим, що більшість населення світу є правшами, що означає, що ліва ступня більше тренується та стає трохи більшою, щоб підтримувати баланс тіла, пише LiveScience.
“Стопи ні в кого не схожі. Наші тіла не завжди симетричні”, – сказала ортопединя Коррін Ренне. Дослідження, проведене ще в 1983 році за участю 4000 жінок і 2800 чоловіків у Сполучених Штатах, виявило, що ніхто з них не мав пари ніг, абсолютно однакових за розміром і формою.
Підтвердило ці дані й дослідження 2018 року від SATRA Bulletin, спеціалізованого видання про взуття та шкіру. Проаналізувавши 2890 людей у Великій Британії, науковці виявили, що 19% людей можуть мати довжину стоп більш ніж на 4 міліметри. “Подібна тенденція спостерігається і в США. А в Китаї не менше 24 відсотків людей мають різницю понад 4 міліметрів”, – йдеться в дослідженні 2018 року.
Немає єдиної думки щодо того, ліва чи права нога зазвичай більша з пари. Проте більшість дослідників схиляється до твердження, що все ж люди переважно мають більшу ліву стопу, ніж праву. Адже більшість населення світу є правшами, тож ліва ступня більше тренується та стає масивнішою, щоб підтримувати баланс тіла.
У дослідженні 1983 року було зазначено, що, хоча заведено вважати, що ліва ступня зазвичай більша за праву, вчені виявили, що ймовірність того, що у людини більша нога буде лівою чи правою, насправді однакова. Тож дослідження 2018 року показало, навпаки, що у 50,7% британських жінок і 54,8% британських чоловіків права нога довша за ліву.
Існують також інші фактори, які можуть призвести до відмінностей у розмірі стопи, кажуть науковців. “Наприклад, у жінок може спостерігатися невелика розбіжність у розмірі стопи під час або після вагітності”, – сказала ортопединя Коррін Ренне.
Також експерти зазначають, що ряд умов народження може призвести до того, що розмір однієї стопи значно відрізняється від іншої. “Якщо ви народилися з клишоногістю, ця кінцівка менша, ніж протилежна сторона”, – сказав доцент і керівник ортопедичних служб Медичної школи Університету Меріленда Джейкоб Вайнс.
Брахіметатарзія і брахіметаподія – це стани, при яких один або кілька пальців на нозі відповідно коротші, зазначив Вайнс. Наприклад, у стані, відомому як гіпоплазія пальців, пальці ніг можуть бути недорозвиненими або неповними.
За інформацією Центру догляду за стопами, травми також можуть змінити розмір стопи, особливо в дитинстві, коли кістки ще розвиваються. Носіння гіпсової пов’язки на нозі протягом тривалого часу також може призвести до ослаблення та скорочення м’язів, додають експерти з City Chiropody and Podiatry.
Ренне додала, що різниця в розмірі стопи може бути результатом частішого використання однієї ноги, ніж іншої, наприклад в артиста балету – це може збільшити м’язову масу та потовщити структуру стопи.
Лікування чи оперування
За словами лікарів, якщо різниця в довжині стопи або кінцівки є досить серйозною, може знадобитися хірургічне втручання. Операції, такі як пересадка кістки або розрізи кістки, можуть подовжити або вкоротити кістку. “Зазвичай люди переносять зміну приблизно на 2 сантиметри після операції”, – сказав Джейкоб Вайнс. Однак у більшості випадків стопи різного розміру – це просто незначна незручність і жодних оперативних втручань це не потребує, кажуть спеціалісти.
Мінфін продовжив перехідний період для використання старих вимог до фіскальних чеків. Підприємці зможуть формувати розрахункові…
Європейська комісія має намір проаналізувати інтерв’ю німецької ультраправої політикині Аліси Вайдель американському мільярдеру Ілону Маску. Як…
Президент України Володимир Зеленський під час інтерв'ю подкастеру Лексу Фрідману кілька разів дозволив собі нецензурні…
У Національній гвардії України оприлюднили 10 кращих актуальних вакансій, на які можуть претендувати військовозобов'язані громадяни…
Лідер ультраправих, які виступають проти допомоги Україні, стане головою уряду Австрії. Після провалу коаліційних переговорів президент Ван…
Іноді нам здається, що залишити той чи інший прилад у режимі очікування може бути гарною…