Медики все частіше говорять про те, що профілактика онкологічних захворювань має бути комплексною.
Крім правильного харчування і відмови від шкідливих звичок для запобігання раку є й інші дієві методи.
Наприклад, британський медик Хана Патель, вважає, що звичка багато ходити пішки, є сильно недооціненою в наше століття тотального захоплення фітнесом.
Люди звикли думати, що фізична активність неодмінно вимагає абонемента до фітнес-клубу, великих витрат часу і певних навичок у процесі тренувань, пише nv.ua
Але це зовсім не обов’язково так. У розпорядженні кожного з нас є простий і дієвий спосіб знизити шанси захворіти на рак, стверджує Патель.
За словами Патель, існує один ключовий спосіб знизити ризик розвитку раку грудей, кишківника, сечового міхура, стравоходу, нирок, легенів і шлунка.
Ця діяльність пов’язана з поліпшенням здоров’я і збільшенням тривалості життя.
Патель є членом британської Національної асоціації охорони здоров’я і підтримує рекомендації, які дає ця організація. Зокрема, про те, що для підтримання здорової ваги і зниження ризику діабету, раку та інших захворювань потрібно ходити не менше 10 000 кроків на день. Що рівносильно 150 хвилинам помірної активності на тиждень.
Однак, справа не тільки в абстрактних цифрах.
«Дослідження показали, що збільшення кількості кроків на 1000 на день пов’язане з 15%-вим зниженням ризику смерті від будь-якої причини», — говорить доктор Патель.
І навіть якщо ви наростите свою активність хоча б на 500 кроків на день, ви все одно знижуєте ризик передчасної смерті.
Простіше кажучи, скільки б кроків ви не проходили щодня, це все одно йде вам на користь.
Саме ходьба пов’язана з мінімізацією ризику восьми видів раку, але це ще не все.
«Активний спосіб життя може поліпшити самосприйняття і самооцінку, настрій і якість сну, а також знизити рівень стресу, тривоги і втоми», — підкреслює Патель.
Ходьба також дає неврологічні переваги, такі як «зниження ризику деменції та зменшення депресивних симптомів».
Ходьба — це простий і доступний вид фізичних вправ, що володіє численними перевагами для здоров’я, зокрема потенційною роллю в профілактиці раку.
Про це свідчать деякі свіжі наукові роботи на тему взаємозв’язку між фізичною активністю та раком. Наприклад, нещодавній звіт Американського інституту досліджень раку та роботу про механізми впливу активності на рак американської дослідниці Анни МакТірнан.
Ось десять причин, через які ходьба може допомогти в профілактиці різних видів раку.
Регулярна ходьба допомагає знизити кількість жиру в організмі та підтримувати здорову вагу, що дуже важливо, оскільки ожиріння є відомим фактором ризику розвитку кількох видів раку, включно з раком молочної залози та колоректальним раком.
Ходьба допомагає збалансувати рівень гормонів, таких як естроген та інсулін. Високий рівень цих гормонів пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку деяких видів раку, зокрема раку грудей і ендометрія.
Регулярні фізичні навантаження, такі як ходьба, зміцнюють імунну систему, підвищуючи її здатність виявляти ракові клітини та боротися з ними.
Хронічне запалення — відомий фактор ризику розвитку раку. Регулярна ходьба може допомогти зменшити запалення в організмі.
Ходьба допомагає травленню і покращує здоров’я кишківника, що дуже важливо, оскільки здоровий мікробіом кишківника пов’язаний з нижчим ризиком розвитку раку товстої кишки.
Фізична активність посилює кровотік і допомагає процесам детоксикації в організмі, що потенційно знижує ризик розвитку раку.
Стрес є чинником, що сприяє виникненню багатьох проблем зі здоров’ям, зокрема раку. Прогулянки, особливо на природі, можуть зменшити стрес і пов’язані з ним ризики.
Хороший сон необхідний для здоров’я, а регулярна ходьба може поліпшити якість сну. Поганий сон пов’язаний із підвищеним ризиком розвитку раку.
Ходьба допомагає регулювати рівень цукру в крові, що дуже важливо, оскільки високий рівень цукру в крові та резистентність до інсуліну пов’язані з підвищеним ризиком розвитку деяких видів раку.
Прогулянки на свіжому повітрі сприяють впливу сонячного світла, яке допомагає організму виробляти вітамін D. Достатній рівень вітаміну D пов’язаний із нижчим ризиком розвитку деяких видів раку.
Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…
На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…
Виявилося, що фастфуд, алкоголь та солодощі негативно впливають на вироблення тестостерону та здатні призвести до…
Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…
Згідно із Законом №2120 підприємці мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний…
У Чернігівській області користувачів соціальними мережами покарали за повідомлення про переміщення військових ТЦК та СП.…