Чашка кави – невід’ємна частина життя багатьох людей, що допомагає збадьоритися та підвищити продуктивність.
Проте час вживання цього напою має значення: ранкове, обіднє чи вечірнє споживання кави впливає на організм по-різному.
Від вибору правильного часу залежить не лише ефективність підбадьорливого ефекту, а й якість сну, рівень стресу та загальний стан здоров’я.
Кава за сніданком може допомогти почуватися бадьоро. Однак науковці стверджують, що для деяких людей ранковий напій може мати потенційну шкоду для здоров’я через вплив на рівень цукру в крові та на показники певних гормонів, пише Health.
У людському організмі кортизол відіграє важливу роль у регулюванні імунної функції, метаболізму, запалення та стресу.
Попри його значущість для здоров’я, занадто високий рівень цього гормону може нашкодити. Надлишок кортизолу пов’язаний із високим рівнем холестерину, цукру в крові, високого артеріального тиску та надлишку жиру в області живота.
Деякі дослідження показують, що кава може підвищувати рівень кортизолу, але зазвичай цей ефект тимчасовий.
Водночас в умовах стресу показники цього гормону збільшуються більш відчутно. Тому вчені радять зменшити вживання кави, якщо перебуваєте в стані сильного стресу, зокрема під час хвороби, напруженого дня чи за нестачі сну.
Інше дослідження показало, що вживання кави за нестачі сну також впливає на здатність організму використовувати та регулювати рівень цукру в крові.
Коли учасники експерименту з недосипанням випивали чашку кави, що містила 300 мг кофеїну, за 30 хвилин реакція їхнього організму на цукор зросла на 50%.
Тому після недоспаної ночі краще спершу з’їсти білкову їжу, яка допоможе збалансувати рівень цукру в крові та кортизолу, а згодом пити ранову чашку кави.
Вживання кави в другій половині дня може допомогти краще працювати розумово та більш продуктивно фізично.
Міжнародне товариство спортивного харчування рекомендує за 60 хвилин до заняття спортом вживати продукти, що містять кофеїн, аби отримати більшу користь від фізичної активності.
Дослідження показують, що кофеїн може підвищити працездатність, вироблення енергії та спалювання жиру під час фізичної активності, що здатне стимулювати втрату ваги.
Кава може прискорити метаболізм та розщеплення жиру в організмі.
Однак не варто покладатися на цей напій, аби змінити вигляд власного тіла. Для схуднення набагато важливіша наявність повноцінного харчування за зменшення загального споживання калорій.
Але слід забувати про потенційний негативний вплив надлишку кави на серцево-судинну систему.
Також слід пам’ятати, що навіть чашка кави за обідом може порушити сон, особливо в чутливих до кофеїну людей.
Науковці доводять, що вживання кави з кофеїном за 6-8,8 годин перед нічним відпочинком здатне погіршити якість сну.
Цей ефект може проявлятися у збільшенні часу, необхідного для засинання. Також кава здатна скоротити загальний час сну, що погіршує сон наступної ночі і може сприяти залежності від кофеїну.
Тому для більшості людей безпечніше обмежити споживання кави до середини дня.
Більшість людей уникають кави ввечері, особливо перед сном. Однак чутливість до кофеїну залежить від генетики – деякі люди не мають проблем зі сном, навіть якщо п’ють каву незадовго до того, як піти спати.
Результати огляду наукових робіт показали, що найкраще каву з кофеїном вживати щонайменше за 8,8 годин до сну, що мінімізувати негативний вплив.
Фахівці Міланського політехнічного університету виявили численні підземні ходи, розташовані під замком Сфорца. Про це повідомляє університет на своєму…
Безпека на дорозі - це не тільки дотримання правил дорожнього руху, а й контроль над…
17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…