Нове попередження від Центру прогнозування космічної погоди NOAA: Сонце знову нагадує про себе серією магнітних бур, які накриють нас уже з 3 по 5 листопада. На горизонті – кілька днів з особливою геомагнітною активністю, і, схоже, це стане серйозним випробуванням для тих, хто чутливий до «зовнішнього тиску». За словами експертів, геомагнітна активність в цей період сягне К-індексу 4, що вказує на середній рівень магнітних бур, і лише до кінця прогнозованого періоду очікується невелике зниження активності.
Отже, на чому варто зосередитися:
Цей день, що припадає на неділю, стане стартом «сонячного сезону». Очікується, що магнітна активність досягне К-індексу 4, що відповідає жовтому рівню і вказує на середні магнітні бурі. Так, сонце не планує відпочивати, і наслідки можуть відчути на собі ті, хто схильний до метеочутливості: головні болі, дратівливість, підвищена втома — ось потенційні «подарунки» від космосу.
У понеділок сонячна активність знову досягне К-індексу 4, тож будьте готові, що ваша перша робоча година пройде під знаком «сонячного тиску». Цей рівень активності зазвичай не спричиняє значних порушень у повсякденному житті, однак особливо чутливі до погодних умов люди можуть помітити зміни у самопочутті. Остерігайтеся відчуття виснаженості або нервової напруги. Пам’ятайте: магнітні бурі — це не фатальна напасть, але вимагають певної підготовки.
Нарешті у вівторок геомагнітний індекс знизиться до рівня 3 — це зелений рівень, що передбачає незначні коливання, які малоймовірно помітно вплинуть на ваше здоров’я. Тим не менш, деякі метеозалежні люди можуть і тут відчувати легке нездужання або слабкість. За прогнозами вчених, саме цей день стане певним перепочинком від сонячного тиску.
Що потрібно знати про магнітні бурі
Магнітна буря виникає внаслідок спалахів і вибухів на Сонці, які викидають значну кількість заряджених частинок — протонів та електронів, що летять прямо до нашої планети. Коли вони доходять до Землі, наш магнітний захист приймає «удар на себе», що й створює магнітні бурі або, як їх ще називають, сонячні бурі. Рівень сили таких бур вимірюють за допомогою К-індексу — від 0 до 9. Коливання в межах К-індексу 1-4 вважаються незначними і рідко помітні для більшості людей. Однак магнітні бурі з К-індексом 5 і вище можуть значно вплинути на самопочуття.
Сонячна активність може також призвести до збоїв у роботі мобільного зв’язку, супутників, радіо- і GPS-сигналів. А під час дуже потужних бур (К-індекс 7 або 8) у високих широтах можна навіть побачити полярні сяйва.
Які наслідки магнітних бур для здоров’я
Якщо ви відчуваєте головний біль, надмірну втому або навіть дратівливість у періоди підвищеної сонячної активності — не дивуйтеся. Геомагнітні коливання можуть викликати зміни в атмосферному тиску, а також впливати на нервову систему. Особливо це стосується людей з хронічними захворюваннями, які можуть відчувати погіршення стану здоров’я.
Не існує специфічних ліків від магнітних бур, але можна полегшити симптоми звичайними засобами від головного болю чи стресу. І ось кілька корисних порад для того, щоб пережити цей період без шкоди для здоров’я.
Як підтримати організм під час магнітних бур:
Магнітні бурі — це реальність нашої планети, і хоч вона іноді викликає у нас головний біль, ми можемо навчитися протистояти їй з мінімальними наслідками. Тож залишайтеся на зв’язку з прогнозами та будьте готові!
У листопаді 2024-го пенсійні виплати збільшаться у тих пенсіонерів, хто отримає право на вікову надбавку.…
Загарбницькі війська Російської Федерації захопили українське селище Степанівка. Воно розташоване в Краматорському районі Донецької області, повідомляє у…
Заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко розповіла, що планується внести правки до законодавства,…
Міністр оборони України Рустем Умєров, який очолив відомство у вересні 2023 року, за січень–жовтень 2024…
Закон №9665, який посилює відповідальність за зберігання дров без документів, стосуватиметься лише тих, хто рубає та краде…
Сьогодні, 5 листопада, у США відбуваються президентські вибори. Вирішальними стануть результати у кількох окремих "хитких"…