ВООЗ попередила про ризик нової глобальної епідемії невиліковної вірусної інфекції

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попередила про високий ризик поширення смертельної, невиліковної хвороби, яку спричиняє вірус Марбург. Лихоманка починається раптово і супроводжується різким підвищенням температури тіла, сильним головним болем та тяжким нездужанням, летальний кінець найчастіше настає через вісім-дев’ять днів після появи перших симптомів.

Як повідомляє Центр з контролю та профілактики захворювань США, наразі зареєстровано 27 випадків хвороби та дев’ять смертей в африканській країні Руанді. 

Двадцять хворих перебувають в ізоляції та отримують лікування, ще понад 160 осіб, які контактували з хворими, перебувають під наглядом.

На сайті ВООЗ зазначається, що це перший в історії Руанди спалах хвороби, спричинений вірусом Марбург.

У виданні Mirror зазначили, що побоювання фахівців викликає той факт, що один підозрюваний у зараженні залишив Руанду. Крім того, походження вірусу та способи його поширення невідомі. Також немає специфічного лікування від цієї інфекції.

Марбург – рідкісна, але важка геморагічна лихоманка, схожа на Еболу, яка може призвести до серйозних наслідків та смерті.

Захворювання отримало свою назву від німецького міста, де у 1967 році було зафіксовано перші випадки цієї хвороби у вчених, які працювали з мавпами, які були привезені з Африки.

Які симптоми і перебіг хвороби

За даними ВООЗ, хвороба, що викликається вірусом Марбург, починається раптово і супроводжується різким підвищенням температури тіла, сильним головним болем та тяжким нездужанням. Найпоширенішим симптомом є м’язові болі.

На третій день можуть розвиватися гостра рідка діарея, болі та спазми в області живота, нудота та блювання. Діарея може зберігатись до одного тижня. На цій стадії захворювання у хворих відзначаються характерний змарнілий вигляд і крайня апатія. 

Під час спалаху хвороби в Європі в 1967 році через два-сім днів після появи симптомів хвороби у багатьох пацієнтів спостерігалася висип, що не викликає свербіж.

На п’ятий-сьомий день хвороби у багатьох пацієнтів спостерігаються тяжкі геморагічні симптоми, і кровотечі, часто множинні.

Летальний кінець, якому зазвичай передують важка крововтрата і шок, найчастіше настає через вісім-дев’ять днів після появи симптомів.

Романчук Микола

Recent Posts

Землю накриє геомагнітна буря: на Сонці виник другий за потужністю спалах за 5 років (відео)

Учені з NASA повідомили, що космічні апарати, які спостерігають за Сонцем, зафіксували появу на нашій…

21 хв. ago

Клопотенко посмажив сандалі та нарвався на хейт в соцмережі

Відомий шеф-кухар Євген Клопотенко опублікував у Tik-tok незвичний рецепт: смажені сандалі у клярі. Однак, таку кулінарну імпровізацію оцінили…

28 хв. ago

Кейт Міддлтон зʼявилася на публіці в сережках за 100 тисяч гривень (фото)

Кейт Міддлтон зʼявилася на публіці в сережках за 100 тисяч гривень. Знімками нового виходу монаршої…

33 хв. ago

ТЦК посунуть від мобілізації: Кабмін вніс важливі зміни

В Україні триває дія воєнного стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Настав час,…

37 хв. ago

Компанія-виробник безпілотників звинуватила ТЦК у викраденні головного інженера

Українська компанія Ptashka Drones, що виготовляє FPV-дрони «Пташка-10» , заявила про викрадення їхнього головного інженера…

2 години ago

Літо повертається: синоптик заговорила про потепління в Україні

Осіння прохолода тільки-но прийшла в Україну, але вже знову йде. На заході країни очікується потепління, а…

2 години ago