Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попередила про високий ризик поширення смертельної, невиліковної хвороби, яку спричиняє вірус Марбург. Лихоманка починається раптово і супроводжується різким підвищенням температури тіла, сильним головним болем та тяжким нездужанням, летальний кінець найчастіше настає через вісім-дев’ять днів після появи перших симптомів.
Як повідомляє Центр з контролю та профілактики захворювань США, наразі зареєстровано 27 випадків хвороби та дев’ять смертей в африканській країні Руанді.
Двадцять хворих перебувають в ізоляції та отримують лікування, ще понад 160 осіб, які контактували з хворими, перебувають під наглядом.
На сайті ВООЗ зазначається, що це перший в історії Руанди спалах хвороби, спричинений вірусом Марбург.
У виданні Mirror зазначили, що побоювання фахівців викликає той факт, що один підозрюваний у зараженні залишив Руанду. Крім того, походження вірусу та способи його поширення невідомі. Також немає специфічного лікування від цієї інфекції.
Марбург – рідкісна, але важка геморагічна лихоманка, схожа на Еболу, яка може призвести до серйозних наслідків та смерті.
Захворювання отримало свою назву від німецького міста, де у 1967 році було зафіксовано перші випадки цієї хвороби у вчених, які працювали з мавпами, які були привезені з Африки.
За даними ВООЗ, хвороба, що викликається вірусом Марбург, починається раптово і супроводжується різким підвищенням температури тіла, сильним головним болем та тяжким нездужанням. Найпоширенішим симптомом є м’язові болі.
На третій день можуть розвиватися гостра рідка діарея, болі та спазми в області живота, нудота та блювання. Діарея може зберігатись до одного тижня. На цій стадії захворювання у хворих відзначаються характерний змарнілий вигляд і крайня апатія.
Під час спалаху хвороби в Європі в 1967 році через два-сім днів після появи симптомів хвороби у багатьох пацієнтів спостерігалася висип, що не викликає свербіж.
На п’ятий-сьомий день хвороби у багатьох пацієнтів спостерігаються тяжкі геморагічні симптоми, і кровотечі, часто множинні.
Летальний кінець, якому зазвичай передують важка крововтрата і шок, найчастіше настає через вісім-дев’ять днів після появи симптомів.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…