Обрали найнезвичайніший спосіб: Австралія хоче позбавити дітей усієї країни харчової алергії

В Австралії запускається незвичайна і перша у світі програма з лікування алергії на арахіс у немовлят, де вперше як національна модель використовується пероральна імунотерапія. Її суть полягає в тому, що в рамках програми немовлята з діагностованою алергією на арахіс отримують дедалі більші дози арахісового порошку під наглядом фахівця. Поступовий вплив спрямований на підвищення стійкості організму до алергенів арахісу, зниження чутливості та ризику важких алергічних реакцій, пише BBC.

Програма, що безкоштовно надається немовлятам віком до року в 10 лікарнях п’яти штатів, які беруть участь, розробляє дози для кожної дитини індивідуально. Їх можна буде приймати вдома, дотримуючись настанов лікаря. Керівник програми Тім Бреттіг пояснив, що, хоча в деяких дітей спочатку може спостерігатися легка алергічна реакція, довгострокова мета полягає в тому, щоб дозволити їм спокійно вживати арахіс або хоча б переносити випадковий контакт із ним без важких реакцій.

Помічник міністра охорони здоров’я Гед Керні назвав програму потенційним проривом у боротьбі з алергією на арахіс, на яку страждають близько 3% австралійських немовлят. Враховуючи, що кожне десяте немовля в Австралії страждає на харчову алергію, країну прозвали “світовою столицею алергії”.

Програма є частиною ширших зусиль щодо пом’якшення наслідків харчової алергії та підвищення безпеки дітей у школі та інших місцях. Ініціатива, очолювана Національним центром передового досвіду в галузі алергії, буде ретельно контролюватися на предмет безпеки та ефективності, перш ніж розглядати можливість її поширення на інші лікарні і, можливо, на інші види харчової алергії.

Кірстен Перретт, директорка центру, наголосила, що мета програми — змінити перебіг алергічних захворювань у всій Австралії, забезпечивши безпечніше майбутнє для постраждалих дітей. Дослідження, опубліковане в журналі NEJM Evidence, показало, що раннє введення продуктів, що містять арахіс, немовлятам із високим ризиком розвитку алергії знижує її поширеність на 81% уже до п’яти років. Це підкріплює науковий фундамент стратегії австралійської програми та наголошує на потенційній користі раннього та нестандартного втручання в лікування харчової алергії.

Ольга Степанова

Recent Posts

“Не створені для війни”: українські волейболісти пояснили свою втечу з країни

Волейболісти "Решетилівки" Андрій Оробко та Дмитро Шаврак розповіли, чому втекли з України. Гравці не повернулися до країни після волейбольного матчу Кубка…

3 хв. ago

Це не просто трюк: Орбан відреагував на заяву Путіна про удар балістикою по Україні

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відреагував на удар балістичною ракетою Росії по Дніпру. За словами угорського…

15 хв. ago

Над Буковелем помітили дивний літак: фото викликали обговорення у мережі

Над Буковелем, популярним всесезонним курортом у серці Карпат, помітили літак, не схожий на військовий. Відповідні…

24 хв. ago

Путін «попереджатиме» українців про «Орєшнік». Пєсков повідомив деталі

Прессекретар глави РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російська армія «відпрацьовує механізми оповіщення» українців про загрозу ударів балістичними…

32 хв. ago

Польща видає “сірі паспорти” для українців: хто має право і що потрібно для отримання

В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…

39 хв. ago

Окупанти частково захопили Курахове, – аналітик BILD

Російські окупанти на даний час захопили 25% міста Курахове Донецької області. Про це повідомив експерт BILD з аналізу відкритих…

48 хв. ago