В Австралії запускається незвичайна і перша у світі програма з лікування алергії на арахіс у немовлят, де вперше як національна модель використовується пероральна імунотерапія. Її суть полягає в тому, що в рамках програми немовлята з діагностованою алергією на арахіс отримують дедалі більші дози арахісового порошку під наглядом фахівця. Поступовий вплив спрямований на підвищення стійкості організму до алергенів арахісу, зниження чутливості та ризику важких алергічних реакцій, пише BBC.
Програма, що безкоштовно надається немовлятам віком до року в 10 лікарнях п’яти штатів, які беруть участь, розробляє дози для кожної дитини індивідуально. Їх можна буде приймати вдома, дотримуючись настанов лікаря. Керівник програми Тім Бреттіг пояснив, що, хоча в деяких дітей спочатку може спостерігатися легка алергічна реакція, довгострокова мета полягає в тому, щоб дозволити їм спокійно вживати арахіс або хоча б переносити випадковий контакт із ним без важких реакцій.
Помічник міністра охорони здоров’я Гед Керні назвав програму потенційним проривом у боротьбі з алергією на арахіс, на яку страждають близько 3% австралійських немовлят. Враховуючи, що кожне десяте немовля в Австралії страждає на харчову алергію, країну прозвали “світовою столицею алергії”.
Програма є частиною ширших зусиль щодо пом’якшення наслідків харчової алергії та підвищення безпеки дітей у школі та інших місцях. Ініціатива, очолювана Національним центром передового досвіду в галузі алергії, буде ретельно контролюватися на предмет безпеки та ефективності, перш ніж розглядати можливість її поширення на інші лікарні і, можливо, на інші види харчової алергії.
Кірстен Перретт, директорка центру, наголосила, що мета програми — змінити перебіг алергічних захворювань у всій Австралії, забезпечивши безпечніше майбутнє для постраждалих дітей. Дослідження, опубліковане в журналі NEJM Evidence, показало, що раннє введення продуктів, що містять арахіс, немовлятам із високим ризиком розвитку алергії знижує її поширеність на 81% уже до п’яти років. Це підкріплює науковий фундамент стратегії австралійської програми та наголошує на потенційній користі раннього та нестандартного втручання в лікування харчової алергії.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…