Ненажерливість вагітних жінок пересварила науковий світ: як після цього харчуватися

Щасливі дев’ять місяців очікування малюка – це ще й додаткове навантаження на організм, і збільшення витрат енергії. А вона потрібна жінці не тільки для зростання та розвитку дитини, але й для задоволення потреб власного організму, який теж росте з кожним днем ​​вагітності. Цю енергію забезпечують додаткові калорії, які хочеш-не хочеш, але потрібні. Але вчені досі не дійшли консенсусу щодо їхньї точної кількості, яка у будь-якому варіанті вражає, повідомляє Live Science.

Йдеться про десятки тисяч калорій, що необхідні жінці на всі 9 місяців вагітності, і сперечання експертів зосереджено навколо розбіжності у 30 тисяч калорій. 

Австралійські біологи, підрахувавши репродуктивні витрати, зупинилися на 50 тисячах впродовж 9 місяців. Причому лише 4% з них йде на зростання клітин плоду, решта – для підтримки тіла майбутньої матері. 

І саме цей момент не дозволяє погодитись із 50 тисячами американським вченим, які провели своє дослідження. Їх “ставка” на калорії – 80-85 тисяч, а аргумент – сильні зміни, що відбуваються з тілом жінки.

«По суті, витрата енергії – це все, що стосується всіх ваших клітин, які виконують свою роботу протягом усього дня, – зазначив професор еволюційної антропології та глобальної охорони здоров’я в Університеті Дьюка Герман Понцер. – Пд час вагітності, коли тіло виростає приблизно на 12 кілограмів за нормальної вагітності, вся ця додаткова тканина являє собою додаткові клітини, яких раніше не було. І всі вони мають виконувати свою роботу».

Організм жінки росте і потребує додаткового харчування.

А щоб вони працювали, їх потрібно годувати, але в різні періоди вагітності витрата енергії теж різна, відповідно, кількість необхідних калорій відрізняється. 

Ще одна група експертів зупинилася на цифрі 77 675 калорій на 9 місяців. Виходячи з цього, у першому триместрі знадобиться всього 90 додаткових калорій щодня, 287 калорій на день – у другому триместрі та 466 калорій щодня – в третьому.

Така різна кількість калорій пов’язана зі змінами додавання ваги у вагітної жінки в різні триместри. Якщо в першому вона становить, загалом, 18 гр на день, то у другому – вже 60 гр, у третьому трохи зменшується до 54 гр.

Але яку б універсальну цифру внаслідок своїх суперечок не вивели вчені, необхідність додаткових калорій викликана безліччю факторів:

  • зростання плоду, що вимагає додаткових поживних речовин,
  • збільшення обсягу крові у вагітної,
  • розвиток плаценти та рідини всередині плодових оболонок,
  • зростання матки та молочних залоз,
  • підтримка основного обміну речовин, який зростає на 15-20%.

Звичайно, кожна вагітність унікальна, і потреби енергії різняться. До того ж, кількість корисних калорій залежить від метаболізму матері, її ваги – і великій жінці їх знадобиться більше, і від її фізичної активності, яка потребує своїх калорій. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Столтенберг заявив, що в перші дні війни Зеленський ховався в бункері від “російських убивць”

Колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг згадав про те, як познайомився з президентом України Володимиром…

2 хв. ago

Це ще не межа: НБУ назвав причини стрімкого подорожчання продуктів

Фактична споживча інфляція у серпні очікувано прискорилася до 7,5% у річному обчисленні. Одним із основних…

11 хв. ago

Шукали відповідь 75 років: у Гарварді знайшли секрет щастя

Багато хто витрачає роки свого життя, щоб розгадати секрет щастя і здоров'я. Є переконання, що людина має…

16 хв. ago

80% українок не шукають роботи: згодні на маленьку зарплату

З початку війни в Україні виникла серйозна кадрова криза. Багато працівників, особливо в медицині та…

21 хв. ago

Жінка кричала і задихалася: у Харкові косметологиня вбила свою пацієнтку

У Харкові затримано косметологиню, через дії якої померла клієнтка. Про це повідомили у поліції Харківської області. За…

35 хв. ago

Багатьох мобілізують: Далеко не всім студентам ТЦК дадуть відстрочку цієї осені

Мобілізація студентів в Україні у 2024 році здійснюється відповідно до закону №10449. Більшість студентів, які…

41 хв. ago