Дієта довгожителів: 7 продуктів, які потрібно їсти, щоб довго жити

Блакитні зони — це п’ять регіонів світу, де люди частіше доживають до віку вище середнього. Це Окінава в Японії, Сардинія в Італії, Нікойя в Коста-Ріці, Ікарія в Греції та Лома-Лінда в Каліфорнії. Люди в цих регіонах не тільки мають вищу тривалість життя, а й нижчий рівень захворюваності на вікові захворювання, такі як серцево-судинні захворювання, рак і діабет. Дослідники виявили, що саме харчування має вирішальний вплив на тривалість життя і здоров’я цих людей. Жителі “блакитних зон” їдять багато продуктів, багатих поживними речовинами. Про це пише Fit For Fun.

Харчування в “блакитних зонах” вирізняється розмаїттям цільних продуктів рослинного походження, воно багате на клітковину, вітаміни, мінерали та антиоксиданти.На тарілці довгожителів часто подають сім основних продуктів.

Квасоля — рослинний білок

Фото: Freepik

Квасоля багата клітковиною, білком і містить безліч вітамінів і мінералів. Вживання в їжу бобів підтримує здоров’я кишківника і може знизити ризик серцевих захворювань. Поєднання квасолі та цільнозернових продуктів, таких як рис, утворює повноцінний білок і тому є здоровою альтернативою м’ясу. У “блакитних зонах” квасоля часто використовується в традиційних стравах, таких як костариканське галло пінто.

Оливкова олія — рідке золото

Оливкова олія є важливою частиною раціону жителів “блакитних зон”. Вона багата на мононенасичені жирні кислоти, які можуть знизити рівень “поганого” холестерину та ризик серцевих захворювань.

Оливкова олія також містить антиоксиданти, які мають протизапальні властивості і можуть знизити ризик хронічних захворювань, наприклад, раку і діабету. Найкраще використовувати оливкову олію як основне джерело жирів на кухні та додавати її в салати, овочеві страви та соуси.

Горіхи — маленькі електростанції

Фото: Freepik

Горіхи багаті корисними жирами, клітковиною, білком та мінералами, такими як калій і магній. Регулярне вживання горіхів пов’язане з поліпшенням здоров’я серця й зниженням ризику хронічних захворювань. Рекомендується щодня з’їдати жменю горіхів, наприклад мигдалю, волоських горіхів або фісташок.

Овочі — зелена сила

Овочі, особливо овочі сімейства хрестоцвітних, такі як броколі, цвітна капуста і листова зелень, відіграють важливу роль у дієті “блакитної зони”. Вони багаті клітковиною, вітамінами і мінералами, які важливі для здоров’я мозку, нервової та імунної системи.

Вживання овочів може знизити ризик хронічних захворювань, таких як рак і хвороби серця, і сприяти довголіттю. Рекомендується щодня їсти найрізноманітніші овочі та насолоджуватися ними в сирому вигляді, тушкувати або готувати на пару.

Вода — важлива для обміну речовин

Фото: Freepik

Вода важлива для достатньої гідратації та допомагає підтримувати всі функції організму. Вода також допомагає травленню, регулює температуру тіла і сприяє обміну речовин.

У “блакитних зонах” люди п’ють достатньо води та уникають солодких напоїв. Рекомендується випивати щонайменше 1,5-2 літри води на день, щоб підтримувати оптимальний рівень гідратації організму.

Кава — піднімає настрій

Помірне споживання кави пов’язане з поліпшенням здоров’я серця, зниженням імовірності розвитку деяких видів раку та поліпшенням психічного здоров’я. Кава також містить антиоксиданти і може прискорити обмін речовин, проте її слід вживати помірно, не підсолоджувати занадто великою кількістю цукру і не додавати багато молока.

Червоне вино — насолоджуйтеся помірно

Фото: pexels.com

Так, усе правильно. У “блакитних зонах” вживають алкоголь, особливо червоне вино, але тільки в помірних кількостях. Червоне вино містить антиоксиданти з виноградної шкірки, що мають протизапальні властивості і знижують ризик серцево-судинних захворювань.

Червоне вино має позитивні властивості, але жінкам слід випивати максимум одну склянку на день. Важливо зазначити, що надмірне вживання алкоголю може завдати шкоди вашому здоров’ю та підходить не всім.

Важливо їсти різноманітні цільні продукти та підтримувати загалом здорову збалансовану дієту. Однак харчування — це ще не все. Такі фактори, як сон, паління та фізична активність, також впливають на тривалість життя.

Ольга Степанова

Recent Posts

Є ризик втрати Торецька і Нью-Йорка: DeepState повідомив про невтішне становище 206 ОБ ТрО

Моніторинговий проєкт DeepState повідомив про важке становище 206 батальйону ТрО. Наслідками ситуації, що склалася, може стати…

5 години ago

“Людина, яку запихнули в бусик, не буде воювати”: командир ЗСУ різко висловився про мобілізацію

Людина, яку запихнули, ногами забили в бусик — вона не буде воювати. Вона зробить все що завгодно,…

5 години ago

Військові змушені купувати за власні кошти те, що зараз без проблем отримує поліція

Військовий Ігор Луценко повідомив, що з весни цього року спостерігає у найбільших містах чудові новенькі…

5 години ago

Кожен третій росіянин схвалює ядерний удар по Україні — опитування

Понад третина російських громадян вважають “виправданим” у війні проти України застосування ядерної зброї. Про це свідчать результати…

5 години ago

Які документи мобілізованому мають видати в ТЦК

Мобілізаційний процес в Україні набрав нових обертів після ухвалення нового законопроєкту про мобілізацію. Це зумовлено необхідністю…

5 години ago

Як вибрати ідеальний головний убір на літо 2024

Літній сезон 2024 обіцяє бути особливо спекотним, і в таку погоду неможливо обійтися без головного…

5 години ago