Британські вчені представили проривну технологію, яка може змінити підходи у лікуванні раку — цифрових двійників пацієнтів, що слугують віртуальними піддослідними для тестування нових ліків. Завдяки такій моделі можна передбачити, які препарати можуть бути найбільш ефективними для конкретних пацієнтів, повідомляє New Atlas.
Доктор Узма Асгар, медичний онколог-консультант із лондонського Royal Marsden NHS Foundation Trust, розповідає, що цифрові двійники допомагають економити ресурси та підвищують точність підбору лікування: «Щороку ми витрачаємо мільярди на розробку ліків від раку, однак лише деякі з них справді працюють. Завдяки цифровим двійникам ми можемо створювати когорти віртуальних пацієнтів для клінічних випробувань і заздалегідь оцінювати ефективність терапії».
Ця технологія, відома як FarrSight-Twin, побудована на базі медичних даних пацієнтів і дозволяє моделювати реакції конкретного організму на різні варіанти лікування. Перші випробування продемонстрували обнадійливі результати у лікуванні таких видів раку, як рак яєчників, молочної залози та підшлункової залози: пацієнти, яким призначили ліки, протестовані на їхніх цифрових двійниках, мали 75% шансів на успіх у лікуванні, у порівнянні з 53,5% у тих, хто проходив традиційну терапію.
Науковці сподіваються, що ця технологія допоможе персоналізувати лікування складних випадків онкології, зокрема для видів раку, які не піддаються стандартним методам.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…