Попереджає ще за 30 років: вчені створили унікальний тест на наявність хвороб серця

Нещодавнє дослідження, що стало одним із найважливіших досягнень у сфері лікування серцево-судинних захворювань, показало, що за допомогою “тристороннього” аналізу крові можна точно передбачити ризик інфаркту або інсульту в пацієнта на 30 років уперед. Такі знання дали змогу вченим створити систему тестування, яка може врятувати мільйони життів і попередити людей про майбутні проблеми на етапі, коли все це ще не пізно виправити, пише The New York Post.

Традиційно для оцінки ризику серцево-судинних захворювань медичні працівники покладалися в основному на аналіз холестерину ЛПНЩ. Однак новий підхід вчених включає в себе два додаткових біомаркери: С-реактивний білок (CRP), показник запалення, і ліпопротеїн (а), тип жиру в крові. Дослідження, що охоплює три десятиліття і охоплює майже 30 000 жінок, показало, що високі рівні цих трьох біомаркерів — холестерину, CRP і ліпопротеїну (а) — сильно пророкують серцево-судинні події.

Результати наукової роботи, опубліковані в журналі The New England Journal of Medicine, показали, що ці біомаркери в сукупності дають більш повне уявлення про здоров’я серця. У дослідженні підкреслюється, що у жінок із найвищим рівнем ліпопротеїну (а) ризик серцево-судинних проблем був на 33% вищим, а у жінок із підвищеним рівнем CRP — на 70%. Доктор Пол Рідкер, провідний автор дослідження, виступає за впровадження цього трикомпонентного тесту в рутинне обстеження людей у віці 30 і 40 років. Він наголошує на важливості раннього виявлення цих факторів ризику, оскільки вони часто залишаються непоміченими під час стандартного обстеження. “Лікарі не лікуватимуть те, що вони не вимірюють”, — зазначає Рідкер, вважаючи, що включення цих біомаркерів до регулярних обстежень може значно поліпшити профілактичне лікування.

Ця розробка здатна зробити революцію в оцінці серцево-судинного ризику, пропонуючи більш тонкий і точний підхід, ніж традиційний тест на холестерин. Отримані під час дослідження довгострокові дані зміцнюють позиції на користь більш детального скринінгу, який може врятувати життя, виявляючи людей з високим ризиком за десятиліття до появи симптомів.

Ліпопротеїн (а) генетично зумовлений і значно варіюється серед різних груп населення. За даними Американської асоціації серця, підвищений рівень ліпопротеїну (а) частіше трапляється в афроамериканців, ніж в інших груп, що може свідчити про необхідність розробки індивідуальних підходів до скринінгу на основі генетичної схильності. У міру продовження досліджень медичне співтовариство може побачити зрушення в бік більш персоналізованої медицини, де такі генетичні фактори відіграватимуть вирішальну роль у профілактичних медичних стратегіях, вважають учені.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Україні продовжують мобілізувати пенсіонерів, хто відмовляється – в’язниця

На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…

7 хв. ago

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

15 хв. ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

25 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

34 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

42 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

49 хв. ago