Ця найважливіша навичка робить людей щасливішими, – психолог з Єльського університету

Докторка філософії, психологиня і викладачка Єльського університету Емма Сеппала розповіла, яка навичка дає емоційно розумним людям більше щастя і задоволення, пише CNBC Make It.

“Люди часто пов’язані з деструктивними переконаннями, звичками, шаблонами, концепціями, стосунками, уподобаннями та помилками. Це причина того, що багато хто страждає від тривоги, депресії, залежності, страху, вигорання і нещастя. І це заважає людям жити найвільнішим, найсміливішим і найсправжнісіньким життям”, – зазначила фахівчиня.

За її словами, як психолог, що вивчає емоційний інтелект, вона знає, що люди з високим EQ, як правило, володіють важливою навичкою – “емоційним суверенітетом”.

“По суті, це означає, що вони навчилися витончено керувати емоціями, а не уникати, пригнічувати, притупляти або іншим чином залишатися пов’язаними з ними. Коли ви знаєте, як справлятися зі своїми емоціями, ви можете використовувати їх для творчості, енергії, глибших стосунків, а також більшого щастя і задоволення”, – впевнена психологиня.

Говорячи про те, чому емоційний суверенітет такий важливий, Емма Сеппала пояснила, що емоції впливають на все, що ви робите, – концентрацію уваги, пам’ять, фізичне й психічне здоров’я, ухвалення рішень і на стосунки.

“Коли ви не знаєте, як впоратися зі своїми почуттями, ви страждаєте, і люди навколо вас теж… За іронією долі, намагаючись придушити свої емоції або втекти від них, ви застрягаєте в них: вони тривають довше. Намагаючись заспокоїти себе, ви можете набути деструктивних звичок – прагнути комфорту за допомогою алкоголю, наркотиків, їжі, соціальних мереж, роботи тощо. – і в кінцевому підсумку почуватися ще гірше”, – акцентувала психологиня.

За її твердженням, ваші емоції, якщо спостерігати за ними зі співчуттям і терпінням, минають швидше:

“Ви щасливіші, хоробріші, сильніші та вільніші. Знаючи, що ви можете протистояти чому завгодно і вийти з іншого боку, ви стаєте суверенними”.

Дозвольте емоціям захлеснути вас, як хвиля, порадила фахівчиня. І пам’ятайте при цьому, що повністю пережити емоцію не означає повністю висловити її на піку. Це завдасть шкоди вашим стосункам. Краще спілкуватися, коли ви заспокоїлися. Річ у тім, що, переживаючи свої емоції, ви обробляєте і перетравлюєте їх. Ви станете краще спілкуватися, якщо зробите ці кроки, впевнена лікарка.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

5 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

5 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

5 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

5 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

6 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

6 години ago