Ця найважливіша навичка робить людей щасливішими, – психолог з Єльського університету

Докторка філософії, психологиня і викладачка Єльського університету Емма Сеппала розповіла, яка навичка дає емоційно розумним людям більше щастя і задоволення, пише CNBC Make It.

“Люди часто пов’язані з деструктивними переконаннями, звичками, шаблонами, концепціями, стосунками, уподобаннями та помилками. Це причина того, що багато хто страждає від тривоги, депресії, залежності, страху, вигорання і нещастя. І це заважає людям жити найвільнішим, найсміливішим і найсправжнісіньким життям”, – зазначила фахівчиня.

За її словами, як психолог, що вивчає емоційний інтелект, вона знає, що люди з високим EQ, як правило, володіють важливою навичкою – “емоційним суверенітетом”.

“По суті, це означає, що вони навчилися витончено керувати емоціями, а не уникати, пригнічувати, притупляти або іншим чином залишатися пов’язаними з ними. Коли ви знаєте, як справлятися зі своїми емоціями, ви можете використовувати їх для творчості, енергії, глибших стосунків, а також більшого щастя і задоволення”, – впевнена психологиня.

Говорячи про те, чому емоційний суверенітет такий важливий, Емма Сеппала пояснила, що емоції впливають на все, що ви робите, – концентрацію уваги, пам’ять, фізичне й психічне здоров’я, ухвалення рішень і на стосунки.

“Коли ви не знаєте, як впоратися зі своїми почуттями, ви страждаєте, і люди навколо вас теж… За іронією долі, намагаючись придушити свої емоції або втекти від них, ви застрягаєте в них: вони тривають довше. Намагаючись заспокоїти себе, ви можете набути деструктивних звичок – прагнути комфорту за допомогою алкоголю, наркотиків, їжі, соціальних мереж, роботи тощо. – і в кінцевому підсумку почуватися ще гірше”, – акцентувала психологиня.

За її твердженням, ваші емоції, якщо спостерігати за ними зі співчуттям і терпінням, минають швидше:

“Ви щасливіші, хоробріші, сильніші та вільніші. Знаючи, що ви можете протистояти чому завгодно і вийти з іншого боку, ви стаєте суверенними”.

Дозвольте емоціям захлеснути вас, як хвиля, порадила фахівчиня. І пам’ятайте при цьому, що повністю пережити емоцію не означає повністю висловити її на піку. Це завдасть шкоди вашим стосункам. Краще спілкуватися, коли ви заспокоїлися. Річ у тім, що, переживаючи свої емоції, ви обробляєте і перетравлюєте їх. Ви станете краще спілкуватися, якщо зробите ці кроки, впевнена лікарка.

Ольга Степанова

Recent Posts

Пенсія у 63 роки: що потрібно знати про терміни звернення за виплатами

Пенсійний фонд України відповів на питання, що часто ставиться, про призначення пенсії за віком. Про…

9 хв. ago

Режим сну Меган Маркл і Кейт Міддлтон: які звички приховують королівські сім’ї

Створення оптимального режиму сну має вирішальне значення для забезпечення повноцінного відпочинку. У сучасному світі технологій…

21 хв. ago

Повістки поштою: куди надсилатимуть людям без держреєстрації

Навіть якщо військовозобов’язаний громадянин не має державної реєстрації, це не звільняє його від процесу загальної мобілізації в…

28 хв. ago

На пенсію із повними кишенями грошей: українці можуть отримати одразу 10 окладів

Скористатися можливістю та отримати одразу 10 окладів перед виходом на пенсію можуть працівники державних та…

30 хв. ago

25-річна блондинка всього за тиждень переспала із сотнею студентів та їхніми батьками: рекорд побито

Актриса "кіно для дорослих", 25-річна блондинка Бонні Блу з Великобританії з початку 2024 року набула…

42 хв. ago

Король Чарльз змінює харчові звички: в обідньому меню з’явилося авокадо

Король Великої Британії Чарльз III, відомий своїм щільним графіком і звичкою пропускати обід, почав вносити…

43 хв. ago