Ця найважливіша навичка робить людей щасливішими, – психолог з Єльського університету

Докторка філософії, психологиня і викладачка Єльського університету Емма Сеппала розповіла, яка навичка дає емоційно розумним людям більше щастя і задоволення, пише CNBC Make It.

“Люди часто пов’язані з деструктивними переконаннями, звичками, шаблонами, концепціями, стосунками, уподобаннями та помилками. Це причина того, що багато хто страждає від тривоги, депресії, залежності, страху, вигорання і нещастя. І це заважає людям жити найвільнішим, найсміливішим і найсправжнісіньким життям”, – зазначила фахівчиня.

За її словами, як психолог, що вивчає емоційний інтелект, вона знає, що люди з високим EQ, як правило, володіють важливою навичкою – “емоційним суверенітетом”.

“По суті, це означає, що вони навчилися витончено керувати емоціями, а не уникати, пригнічувати, притупляти або іншим чином залишатися пов’язаними з ними. Коли ви знаєте, як справлятися зі своїми емоціями, ви можете використовувати їх для творчості, енергії, глибших стосунків, а також більшого щастя і задоволення”, – впевнена психологиня.

Говорячи про те, чому емоційний суверенітет такий важливий, Емма Сеппала пояснила, що емоції впливають на все, що ви робите, – концентрацію уваги, пам’ять, фізичне й психічне здоров’я, ухвалення рішень і на стосунки.

“Коли ви не знаєте, як впоратися зі своїми почуттями, ви страждаєте, і люди навколо вас теж… За іронією долі, намагаючись придушити свої емоції або втекти від них, ви застрягаєте в них: вони тривають довше. Намагаючись заспокоїти себе, ви можете набути деструктивних звичок – прагнути комфорту за допомогою алкоголю, наркотиків, їжі, соціальних мереж, роботи тощо. – і в кінцевому підсумку почуватися ще гірше”, – акцентувала психологиня.

За її твердженням, ваші емоції, якщо спостерігати за ними зі співчуттям і терпінням, минають швидше:

“Ви щасливіші, хоробріші, сильніші та вільніші. Знаючи, що ви можете протистояти чому завгодно і вийти з іншого боку, ви стаєте суверенними”.

Дозвольте емоціям захлеснути вас, як хвиля, порадила фахівчиня. І пам’ятайте при цьому, що повністю пережити емоцію не означає повністю висловити її на піку. Це завдасть шкоди вашим стосункам. Краще спілкуватися, коли ви заспокоїлися. Річ у тім, що, переживаючи свої емоції, ви обробляєте і перетравлюєте їх. Ви станете краще спілкуватися, якщо зробите ці кроки, впевнена лікарка.

Ольга Степанова

Recent Posts

Скільки росіян воює проти України: розвідка поновила дані

Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…

4 хв. ago

В Україну можуть повернути ядерну зброю — The New York Times

Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…

24 хв. ago

Без боргів і з великою зарплатою: набувають чинності нові правила бронювання від мобілізації

Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…

32 хв. ago

Удар “Орєшніка”: Україні немає чим відповісти на цей клас зброї, – NYT

Удар міжконтинентальною ракетою по Дніпру був спробою Росії послати Україні та Заходу максимально потужний сигнал. Однак…

39 хв. ago

Афера на сотні мільйонів гривень: що не так зі встановленням сонячних батарей

В Києві масштабують проєкт підготовки до зими в умовах нестачі електроенергії — встановлюють сонячні панелі…

48 хв. ago

У ОAE виготовлено найбільший зливок золота у світі

Золотий зливок із рекордною вагою 300 кілограмів був виготовлений у ОАЕ. Його внесли до Книги рекордів…

57 хв. ago