Як знизити ризик утворення тромбів: лікар дав 8 важливих порад

Утворення тромбів є одним із факторів ризику інсульту, тому за цим показником крові слід стежити кожному, особливо після перенесеного коронавірусу. Також є важливі кроки, які кожен може зробити для профілактики тромбозу. 

Про них на своїй сторінці у Facebook розповів дієтолог та гастроентеролог Олег Швець.

 Ілюстрація тромбозу

1. Фізична активність

За словами лікаря, фізична активність підтримує кровообіг та запобігає утворенню тромбів. Йдеться не про виснажливі силові тренування, а про регулярні помірні вправи або прогулянки. Особливо це важливо для людей, які довго сидять протягом дня. Олег Швець радить робити вправи для ніг, обертові рухи щиколотками, згинати ноги в колінах, підніматися на пальці ніг та опускатися на п’яти.

2. Збалансоване харчування

У дієті для профілактики тромбозу та збереження здоров’я серця має бути багато свіжих овочів, фруктів та ягід, цільнозернових продуктів, нежирних білків. Усе це допоможе контролювати рівень холестерину у крові. Також слід їсти менше солі, насичених жирів, оброблених м’ясних продуктів.

3. Питний режим

Щоб кровообіг був здоровим, дуже важливо пити достатньо води (близько 2 літрів на день). Вода перешкоджатиме накопиченню натрію в крові, який уповільнює кровотік та підвищує ризик тромбоутворення.

4. Здорова вага

Ожиріння – небезпечний для серця стан, при якому страждають судини, серцеві клапани, підвищується ризик варикозного розширення вен та утворення тромбів. За словами лікаря, підтримання здорової ваги допоможе знизити тиск на вени і зменшити ризик тромбозу.

5. Відмова від куріння

Куріння – причина утворення бляшок на стінках артерій, а також один із факторів згущення крові. Якщо судини будуть вузькими, а в крові утвориться згусток крові, може статися інфаркт. Саме тому для профілактики тромбозу критично важливо відмовитись від куріння.

6. Боротьба зі стресом

Стрес веде до підвищеного утворення кортизолу, який, своєю чергою, збільшує кількість тромбоцитів у крові. Чим більше у крові цих клітин, тим вищий ризик утворення тромбів. Для контролю стресу Олег Швець рекомендує підібрати оптимальний для себе спосіб релаксації – фізичні навантаження, йога, медитація, повноцінний сон чи професійна підтримка психотерапевта.

7. Компресійні шкарпетки

Якщо у вас підвищений ризик утворення тромбів, може знадобитися компресійний трикотаж. Такі шкарпетки та панчохи допомагають покращити кровотік у ногах та знизити ризик тромбоутворення.

8. Спеціальні ліки

Існують препарати, які перешкоджають згущенню крові. Їх називають антикоагулянтами, і вони створені спеціально, щоб запобігти утворенню тромбів. Підібрати такі ліки пацієнту допоможе лікар-кардіологи або флеболог на основі аналізів крові та інших спеціальних обстежень.

Ольга Степанова

Recent Posts

Найшвидший апарат NASA зіткнувся із Сонцем на швидкості 600 000 км/год і вижив

У NASA повідомили, що найшвидший космічний апарат у світі успішно пережив 20-те зближення з Сонцем…

7 хв. ago

Ключ до походження життя на Землі: вчені зробили важливе відкриття на Марсі

Марсохід NASA понад 10 років тому вперше виявив на Марсі наявність органічних молекул, які ховаються…

18 хв. ago

Мінімальну зарплату та пенсію в Україні заморозять: “Це буде катастрофа“

У держбюджеті на 2025 рік в Україні не заплановано підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткових…

26 хв. ago

Дрони СБУ спопелили склад боєприпасів у Воронезькій області: знищені ракети, снаряди, набої

Бавовна наробила величезного галасу у Воронезькій області. Росіяни змушені оперативно проводити евакуацію населення, а боєкомплекти…

28 хв. ago

Можуть непоправно зіпсувати зуби: 6 найнебезпечніших стоматологічних трендів TikTok

Останнім часом люди дедалі частіше шукають у соцмережах, зокрема, у TikTok, різні поради, що допомагають…

41 хв. ago

Більше, ніж після Другої світової: The Economist підрахувало втрати окупантів в Україні – графік

Росія не оприлюднює кількість своїх солдатів, які були вбиті або поранені від початку її повномасштабного вторгнення…

42 хв. ago