Утворення тромбів є одним із факторів ризику інсульту, тому за цим показником крові слід стежити кожному, особливо після перенесеного коронавірусу. Також є важливі кроки, які кожен може зробити для профілактики тромбозу.
Про них на своїй сторінці у Facebook розповів дієтолог та гастроентеролог Олег Швець.
За словами лікаря, фізична активність підтримує кровообіг та запобігає утворенню тромбів. Йдеться не про виснажливі силові тренування, а про регулярні помірні вправи або прогулянки. Особливо це важливо для людей, які довго сидять протягом дня. Олег Швець радить робити вправи для ніг, обертові рухи щиколотками, згинати ноги в колінах, підніматися на пальці ніг та опускатися на п’яти.
У дієті для профілактики тромбозу та збереження здоров’я серця має бути багато свіжих овочів, фруктів та ягід, цільнозернових продуктів, нежирних білків. Усе це допоможе контролювати рівень холестерину у крові. Також слід їсти менше солі, насичених жирів, оброблених м’ясних продуктів.
Щоб кровообіг був здоровим, дуже важливо пити достатньо води (близько 2 літрів на день). Вода перешкоджатиме накопиченню натрію в крові, який уповільнює кровотік та підвищує ризик тромбоутворення.
Ожиріння – небезпечний для серця стан, при якому страждають судини, серцеві клапани, підвищується ризик варикозного розширення вен та утворення тромбів. За словами лікаря, підтримання здорової ваги допоможе знизити тиск на вени і зменшити ризик тромбозу.
Куріння – причина утворення бляшок на стінках артерій, а також один із факторів згущення крові. Якщо судини будуть вузькими, а в крові утвориться згусток крові, може статися інфаркт. Саме тому для профілактики тромбозу критично важливо відмовитись від куріння.
Стрес веде до підвищеного утворення кортизолу, який, своєю чергою, збільшує кількість тромбоцитів у крові. Чим більше у крові цих клітин, тим вищий ризик утворення тромбів. Для контролю стресу Олег Швець рекомендує підібрати оптимальний для себе спосіб релаксації – фізичні навантаження, йога, медитація, повноцінний сон чи професійна підтримка психотерапевта.
Якщо у вас підвищений ризик утворення тромбів, може знадобитися компресійний трикотаж. Такі шкарпетки та панчохи допомагають покращити кровотік у ногах та знизити ризик тромбоутворення.
Існують препарати, які перешкоджають згущенню крові. Їх називають антикоагулянтами, і вони створені спеціально, щоб запобігти утворенню тромбів. Підібрати такі ліки пацієнту допоможе лікар-кардіологи або флеболог на основі аналізів крові та інших спеціальних обстежень.
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…
Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…
Удар міжконтинентальною ракетою по Дніпру був спробою Росії послати Україні та Заходу максимально потужний сигнал. Однак…
В Києві масштабують проєкт підготовки до зими в умовах нестачі електроенергії — встановлюють сонячні панелі…
Золотий зливок із рекордною вагою 300 кілограмів був виготовлений у ОАЕ. Його внесли до Книги рекордів…
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у разі протестів на президентських виборах взимку 2025 року в…