Наслідки COVID-19: вчені виявили, що вірус “зістарює” мозок на 20 років

Вчені з Ліверпульського університету провели дослідження, які наслідки можуть бути при важкому та тривалому перебігу COVID-19 для мозку, порівнюючи його наслідки з черепно-мозковою травмою. Вони дійшли висновку, що хвороба може серйозно нашкодити, пише JAMA Network.

Вчені зауважили, що пацієнти, у яких хвороба проходила важко, через рік від початку захворювання показували порушення когнітивних функцій, меншу активність та страждання від психічних розладів. Дослідження вказує на можливість “старіння” мозку на 20 років від життя, а також порівнює стан мозку пацієнтів зі станом після серйозної травми голови.

Також, під час початкового поширення COVID-19, було виявлено “туманність мозку”, втому та інші когнітивні проблеми у пацієнтів. Дослідження також показало, що 46% пацієнтів з COVID-19 мали подібні проблеми. Учасники дослідження проходили тести на когнітивні здібності, здавали аналізи крові та проходили сканування мозку.

Результати показали зменшення обсягу деяких ділянок мозку, пов’язаних з увагою, а також виявлення біомаркерів черепно-мозкової травми. Дослідники поки що не визначили, чи можуть ці наслідки бути оборотними, і чи може мозок з часом відновити свої функції. Проте, вони вже з’ясували, що “туманність мозку” – це не просто випадковість, а реальний симптом, який спостерігається у багатьох пацієнтів, які перехворіли на COVID-19.

Ми почули про COVID-19 в грудні 2019 року, коли в місті Ухань, Китай, почали з’являтися випадки невідомої пневмонії. Вірус, що викликав цю хворобу, виявили як новий коронавірус, який пізніше отримав назву SARS-CoV-2. Він поширювався дуже швидко, і до березня 2020 року від COVID-19 захворіли люди у більшості країн світу.

Пандемія COVID-19 стала серйозним випробуванням для медичних систем у всьому світі. Лікарі та медичні працівники боролися з величезними навантаженнями, борючись з важкими випадками хвороби. У той же час вчені працювали над розробкою вакцин та лікування для COVID-19. У березні 2020 року багато країн ввели карантинні заходи та обмеження, щоб стримати поширення вірусу. Людей закликали залишатися вдома, уникати контактів з іншими людьми та дотримуватися гігієнічних правил.

Протягом наступних місяців були розроблені різні вакцини проти COVID-19, і масова вакцинація розпочалася у багатьох країнах у кінці 2020 року та на початку 2021 року. Вакцинація стала важливим інструментом у боротьбі з пандемією та змогла допомогти знизити кількість важких випадків та смертей від COVID-19.

Попри успіхи у вакцинації, пандемія COVID-19 тривала, і вона продовжує впливати на життя людей у всьому світі. У багатьох країнах спостерігається відновлення заходів карантину через появу нових варіантів вірусу та зростання кількості випадків. Зараз світ продовжує працювати над подоланням пандемії, зокрема, розвиваючи нові методи лікування та підтримуючи вакцинацію населення.

Ольга Степанова

Recent Posts

ЗМІ вказали, скільки чоловіків в Україні ховаються від реєстрів

В Україні триває війна і питання посилення мобілізації виникає повсякчас. По нестачу бійців говорять військові,…

2 хв. ago

Найкращі авто для зими: моделі, що легко впораються зі снігом

Нові  автомобілі зазвичай оснащені сучасними технологіями, що забезпечують безпечне та комфортне водіння. При виборі оптимального авто для…

9 хв. ago

Нардепи проти Зеленського: дорікнули, що у президента повністю “ручна Рада”

Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…

18 хв. ago

У столичному бізнес-центрі викрито підпільне казино (фото)

Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…

18 хв. ago

Чехія отримує більше від українських біженців, ніж витрачає на них: дані Мінпраці

Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…

27 хв. ago

Скільки росіян воює проти України: розвідка поновила дані

Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…

35 хв. ago