Чи здогадувалися ви, що людське тіло може жити без частини своїх “заводських деталей”? Вчені дійшли висновку, що серед 78 органів є щонайменше сім, без яких людина може функціонувати. Так, без серця чи мозку не обійтись, але деякі частини нашого “біологічного устаткування” можна викинути, і це не завадить жити.
Апендикс — цей невеликий відросток товстого кишечника залишається загадкою навіть для медиків. Основна версія, чому він існує, — це “гостинець” для корисних бактерій, який допомагає імунній системі. Однак у разі запалення, від апендикса прощаються назавжди, і організм це переносить без проблем.
Жовчний міхур, розташований під печінкою, служить резервуаром для жовчі, необхідної для перетравлення жирів. Однак, якщо в ньому утворюються камені чи виникає запалення, лікарі часто рекомендують видалити міхур. Після цього потрібно уникати жирної їжі, але на якість життя це майже не впливає.
Нирки — одна з найважливіших “очисних станцій” нашого тіла. Але якщо одна нирка пошкоджена або її видалення необхідне, інша бере на себе всю роботу. Люди з однією ниркою зазвичай почуваються добре, але мають бути обачними з дієтою та періодично перевіряти здоров’я.
Легеня — життєво важливий орган для дихання. Якщо через серйозне захворювання або травму потрібно видалити одну легеню, людина здатна жити з іншою, хоча активність буде обмеженою через знижене споживання кисню.
Селезінка відповідає за фільтрацію крові та знищення старих еритроцитів. Після видалення цього органу її функцію беруть на себе лімфатичні вузли та печінка. Для більшості людей це проходить непомітно.
Мигдалини є “перешкодою” на шляху вірусів та бактерій. Однак, при частих запаленнях лікарі рекомендують тонзилектомію, видалення мигдалин. Без них людина може жити нормально, хоча в деяких випадках відсутність мигдалин може трохи збільшити ризик респіраторних інфекцій.
Шлунок, можливо, шокує вас найбільше. У випадках раку чи тяжких виразок, пацієнтам можуть видалити шлунок, з’єднавши стравохід з кишечником. Після цього людина повинна ретельно стежити за дієтою, однак, при правильній підтримці організму, можна жити повноцінно.
Медичні досягнення дивують своєю здатністю перетворювати тіло на адаптивний “конструктор”. Хоч людський організм і втрачає деякі “запчастини”, здатність його до адаптації є неймовірною.
Запущена в Німеччині так звана «турбо-програма» для швидкого працевлаштування українців виявилася неефективною. Про провал ініціативи…
Верховна Рада України днями ухвалила законопроєкт №12039, який, за словами прихильників, спрямований на зміцнення антикорупційної…
Нові банківські правила в Україні спрямовані на обмеження швидких та анонімних поповнень карток для підвищення…
Кандидат у президенти США від республіканців Дональд Трамп у своєму інтерв'ю журналісту Такеру Карлсону заявив, що це…
Українців закликають змінити своє ставлення до виходу на пенсію у віці 65 років. Замість планування…
В умовах воєнного стану та загальної мобілізації Україна продовжує нарощувати свою обороноздатність, прагнучи залучити ще…