Захворюваність на рак молочної залози серед населення неухильно зростає: згідно з нещодавнім звітом Американського онкологічного товариства, з 2012 по 2021 рік вона збільшувалася на 1% на рік. Це зростання особливо помітне серед жінок молодше 50 років, що свідчить про зрушення в демографічній структурі, яка раніше була менш схильна до цього захворювання. Тепер, згідно з доповіддю, багато молодих жінок опинилися в зоні ризику розвитку смертельно небезпечної хвороби, пише The New York Times.
Опублікований звіт, один із найповніших на сьогоднішній день, показав, що до 50 років в однієї з 50 жінок розвивається інвазивний рак молочної залози. Серед молодших жінок, особливо тих, кому за 20, цей показник збільшується на 2,2% на рік. Однак, незважаючи на таке стрімке зростання, загальний ризик у цій віковій групі залишається низьким — 6,5 на 100 000 жінок. У жінок азіатсько-американського/тихоокеанського походження показники захворюваності на рак грудей історично були нижчими, проте зараз захворюваність серед них зростає на 2,7% на рік серед жінок молодше 50 років і на 2,5% серед жінок старшого віку.
Рак молочної залози залишається головним чином хворобою, пов’язаною зі старінням, і більшість випадків припадає на жінок похилого віку, однак зростання захворюваності серед молодих людей викликає занепокоєння, оскільки рак на ранніх стадіях часто буває агресивним і з меншою вірогідністю може бути виявлений під час планових обстежень, які традиційно проводять здебільшого саме серед людей похилого віку.
У відповідь на таку статистику Цільова група з профілактичних послуг США нещодавно знизила рекомендований вік для початку мамографії з 50 до 40 років, а Американське онкологічне товариство радить починати скринінг уже з 40-45 років. Незважаючи на зростання захворюваності на рак молочної залози, рівень смертності значно знизився завдяки досягненням у галузі діагностики та лікування. Смертність від цього захворювання знизилася на 10% за останнє десятиліття і на 44% за останні 30 років. Однак ці поліпшення спостерігаються не у всіх демографічних групах. Ребекка Л. Сігел, епідеміолог з Американського онкологічного товариства, наголосила на необхідності поліпшення доступу до високоякісного лікування для всіх жінок.
За оцінками авторів доповіді, цього року тільки в американських жінок буде діагностовано 310 720 нових випадків інвазивного раку молочної залози, зокрема 13 180 у жінок, молодших за 40 років, і 37 650 у жінок, старших за 40 років. Крім того, очікується 56 500 випадків неінвазивної протокової карциноми in situ. Хоча діагноз ставлять дедалі більшій кількості жінок, виживаність покращується, проте нерівність у результатах свідчить про необхідність поліпшення доступу до медичної допомоги та більш ранньої діагностики для всіх класів.
Кілька факторів сприяють зростанню кількості випадків раку молочної залози. За словами доктора Ахмедіна Джемаля з Американського онкологічного товариства, основний вплив мають зміни в репродуктивному житті жінок. Дедалі більше жінок відкладають дітонародження або вирішують не заводити дітей, і дедалі менше годують грудьми, що, як вважається, захищає від раку грудей. Ранні менструації та пізня менопауза є додатковими факторами ризику, збільшуючи довічний вплив естрогену на організм жінки, що може сприяти зростанню клітин у тканині молочної залози. Зростаючий рівень ожиріння, особливо серед жінок у постменопаузі, також підвищує цей ризик.
Ведення здорового способу життя, включно з регулярними фізичними вправами та відмовою від алкоголю, може допомогти знизити ризик розвитку раку грудей, у той час як фактори довкілля, як-от вплив хімічних речовин, що імітують гормони, є підозрілими для науковців, але ще не достатньо вивченими, можливими джерелами проблем.
Раніше Фокус писав про потенційну ознаку раку підшлункової залози, яку не варто ігнорувати. Цей рак є одним із найпотаємніших і має низький шанс виживання, тому раннє виявлення дуже важливе в ситуації, де на кону завжди стоїть життя.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…