Відпочити з користю: вчені виявили, що денний сон у вихідні зміцнює здоров’я серця

Недавнє дослідження вчених розкрило потенційну користь від сну у вихідні дні, особливо для здоров’я серцево-судинної системи. Нове дослідження, результати якого буде представлено на щорічному конгресі Європейського товариства кардіологів, показало, що люди, які поповнюють нестачу сну у вихідні дні, можуть досить серйозно знизити ризик розвитку захворювань серця, пише CNN.

У дослідженні, проведеному Янцзюнь Сонгом і його колегами з Державної ключової лабораторії інфекційних захворювань Національного центру серцево-судинних захворювань у Пекіні, проаналізували дані 90 903 учасників дослідження UK Biobank, яке вивчало режим сну і подальші показники серцево-судинного здоров’я.

Учасники були розділені на чотири групи залежно від кількості компенсованого сну, який вони отримували у вихідні дні. У тих, хто компенсував більшу кількість сну, ризик серцево-судинних захворювань, таких як хвороби серця, серцева недостатність та інсульт, був на 19% нижчим. Примітно, що в підгрупі учасників, які регулярно відчували нестачу сну протягом тижня і компенсували його у вихідні дні, ризик серцево-судинних захворювань був на 20% нижчим порівняно з тими, хто не заповнював сон.

Хоча ці результати свідчать про захисний ефект компенсації сну у вихідні дні, експерти радять проявляти обережність. Доктор Нієка Голдберг з Atria New York City, зазначила, що, хоча результати дослідження є переконливими, вони ґрунтуються на даних, отриманих у Великій Британії, що може обмежити їхнє узагальнення. Ба більше, доктор Нур Макарем з Колумбійського університету, заявив, що дотримання постійного режиму сну, як і раніше, є найкращою стратегією для оптимального здоров’я серця. Попередні дослідження показали, що нерегулярний режим сну, часто званий соціальним джетлагом, пов’язаний з підвищеним серцево-судинним ризиком.

Ще одне питання, порушене доктором Мартою Гулаті з медичного центру Cedars-Sinai, — чи переважують переваги компенсаторного сну потенційні недоліки, такі як погіршення харчування, збільшення ваги і зниження чутливості до інсуліну, які були відзначені в інших дослідженнях. Незважаючи на ці побоювання, нове дослідження припускає, що для людей, які не можуть підтримувати регулярний сон протягом тижня, заповнення сну у вихідні дні може бути найкориснішою стратегією.

Вченим все ще необхідні подальші дослідження, щоб вивчити довгострокові наслідки компенсації сну у вихідні дні, включно з потенційними порогами “занадто великого” сну і мінімальними щоденними потребами у сні, які не можуть бути компенсовані пізніше. Тим часом експерти, як і раніше, рекомендують прагнути до того, щоб спати не менше семи годин на добу, і дотримуватися постійного режиму для підтримки здоров’я серця.

Ольга Степанова

Recent Posts

На Троєщині стали трамваї: що сталося?

У Деснянському районі Києва через технічні причини зупинилися трамваї. Про це повідомляє «Київпастранс». Зокрема, йдеться про маршрути…

6 секунд ago

У Києві погіршився стан повітря: у чому причина

У Києві вранці 20 вересня фіксують тимчасове погіршення стану повітря. Ймовірною причиною називають пожежі в…

25 хв. ago

Politico: Грузія може втратити безвізовий режим із ЄС

Європейський Союз готовий призупинити дію безвізового режиму для громадян Грузії через відступ від демократії та…

36 хв. ago

Дешевше не їздити: як зміниться вартість автогазу до кінця року

Власникам автомобілів з ГБО слід готуватися до суттєвого зростання цін на скраплений газ до кінця…

49 хв. ago

Мобілізація в Україні: скільки діє “броня” від призову

В Україні військовозобов'язані можуть отримати відстрочку від мобілізації на строк до 90 днів, як повідомляє…

1 годину ago