У вересні 2024 року астрономи прогнозують підвищену геомагнітну активність, яка може впливати на самопочуття метеозалежних людей. За попередніми даними, очікується три періоди, коли магнітні бурі будуть найсильнішими.
Щоб зменшили негативні наслідки для здоров’я, важливо знати, як потрібно підготуватися до коливань магнітосфери. Коли очікуються магнітні бурі у вересні 2024 року та як врятуватися від шкідливого впливу, читайте в матеріалі OBOZ.UA.
Прогноз магнітніх бур на місяць є лише попереднім – дані ще можуть змінюватися, адже сонячна активність досить непередбачувана. Національні метеорологічні служби та наукові організації, такі як NOAA, регулярно публікують оновлені прогнози.
Відповідно до попереднього прогнозу, в перший місяць осені очікується три періоди, коли сила магнітних бур сягне К-індексу 6 балів (сильна буря) і вище.
Коли у вересні очікуються магнітні бурі:
– 3 вересня 2024 року – слабка буря, К-індекс 3;
– 8 вересня 2024 року – сильна буря, К-індекс 6;
– 10 вересня 2024 року – сильна буря, К-індекс 7;
– 15 вересня 2024 року – помірна буря, К-індекс 4;
– 16 вересня 2024 року – помірна буря, К-індекс 4;
– 17 вересня 2024 року – помірна буря, К-індекс 4;
– 23 вересня 2024 року – сильна буря, К-індекс 5;
– 24 вересня 2024 року – сильна буря, К-індекс 6;
– 25 вересня 2024 року – помірна буря, К-індекс 4;
– 28 вересня 2024 року – слабка буря, К-індекс 3.
Нагадаємо, шкала K-індексу від 0 до 9 вказує на силу магнітної бурі. K-індекс починаючи з 3 означає слабку геомагнітну активність, К-індекс 4 – помірну магнітну бурю, а К-5 означає бурю високої сили та інтенсивності.
Саме 2024 рік припадає на пік поточного 11-річного циклу сонячної активності. Це означає, що Сонце зараз найбільш активне, а кількість сонячних спалахів і викидів досягає свого максимуму. Викиди сонячної плазми взаємодіють із магнітним полем Землі, спричиняючи його збурення. Це й викликає магнітні бурі.
Щоб мінімізувати негативний вплив магнітних бур на здоров’я, медики радять дотримуватися основних засад здорового способу життя.
Зокрема, важливо дотримуватися режиму дня – вчасно лягати спати, робити перерви для відпочинку протягом дня, гуляти на свіжому повітрі.
Також варто бути пильним до раціону харчування, уникаючи шкідливої їжі та вживаючи більше води.
Крім того, варто бути помірно фізично активним у періоди магнітних бур, не перевантажувати орагнізм важкими тренуваннями.
Особливо важливо подбати про емоційний стан: не нервувати, уникати стресових ситуацій. Можна попрактикувати техніки розслаблення, такі як медитація, глибоке дихання та ароматерапія.
Поліпшити сампочуття можуть контрасний душ, уживання трав’яного чаю, прогулянка на свіжому повітрі.
За наявності хронічних захворювань, слід обов’язково проконсультуватися з лікарем щодо рекомендацій на час магнітних бур.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…