Чи можна пити каву на ніч: експерт зі сну розповів, кому це корисно

Зазвичай вважається, що вживання кави на ніч негативно впливає на сон. Однак Макс Кірстен, експерт зі сну компанії Panda London, розповів Tomsguide, що не всім слід відмовлятися від чашки кави ввечері.

За його словами, кава дійсно може допомогти деяким людям заснути. Він виділяє три типи людей, які можуть увечері насолодитися чашкою яви, не турбуючись про те, що вона спровокує безсоння.

1. Люди, які отримують комфорт від щоденної чашки кави

Якщо ви вважаєте, що ідеальний спосіб розслабитися – це філіжанка кави, то цей напій не слід приберігати лише для перерви. Кірстен каже, що антиоксиданти та інші біологічно активні сполуки в каві чинять розслаблюючу дію, а щоденний ритуал філіжанки кави створює в оточуючих відчуття спокою.

“Для декого цей розпорядок дня може сигналізувати організму, що настав час розслабитися і заспокоїтися, створюючи відчуття комфорту і безпеки, яке сприяє сну”, – зазначає він.

2. Люди з високою толерантністю до кофеїну

На деяких людей, як зазначає Кірстен, часто не діє стимулюючий ефект кофеїну, і їм неважко заснути після його вживання.

“Індивідуальні відмінності в метаболізмі та чутливості до кофеїну означають, що, в той час як деякі люди не сплять завдяки каві, інші можуть метаболізовувати її досить швидко, щоб вона не заважала їхнім циклам сну”, – каже він.

3. Люди зі СДУГ

Дослідження засвідчили, що у людей зі СДУГ рівень дофаміну (природна хімічна речовина в нашому мозку, яка допомагає нам відчувати мотивацію) нижчий, ніж у людей без СДУГ, що може призвести до психічного занепокоєння, труднощів із концентрацією уваги та збереженням мотивації.

Кофеїн підвищує рівень дофаміну у людей зі СДУГ, приводячи його рівень дофаміну до більш збалансованої кількості, і цей баланс може допомогти їм почуватися більш розслабленими.

“Кофеїн може парадоксальним чином чинити заспокійливу дію на людей зі СДУГ, допомагаючи їм зосередити свої думки і зменшити психічне занепокоєння, що може полегшити процес засинання”, – пояснює експерт.

Ольга Степанова

Recent Posts

Від шкіри до кісток: вчені розробили 3D-біопринтер для друку людських тканин

Дослідники розробили високошвидкісний 3D-біопринтер для точного друку людських тканин. За його допомогою можна виготовити як м'які тканини…

9 хв. ago

Замість “обмежено придатний”: нові правила медогляду для військових

До 5 лютого 2025 року всі військовозобов'язані, які мають статус «обмежено придатний», повинні пройти повторне…

10 хв. ago

Час шалених знижок: коли в Україні відбудеться Чорна п’ятниця-2024

Щороку наприкінці листопада в усьому світі відбувається Чорна п'ятниця. У цей день діють великі знижки,…

12 хв. ago

Моніка Беллуччі з’явилася на обкладинці китайського глянцю

60-річна італійка довела, що в зрілому віці жінка залишається красивою і привабливою. Моніка продовжує не тільки…

14 хв. ago

Б’ються та сперечаються, як люди: полярники підглянули цікавий епізод з життя “адельок”

Українські полярники зафільмували цікавий епізод життя пінгвінів Аделі – дивовижні птахи у повсякденному житті "з’ясовують стосунки",…

16 хв. ago

Лист у пляшці знайшли через 132 роки: хто і навіщо сховав послання у стіні маяка

Росс Рассел, інженер із Ради з маяків Північного моря, виявив пляшку з листом 132-річної давнини…

23 хв. ago