Дожити до 120 років: учені запропонували простий спосіб збільшити тривалість життя

Дослідження вчених дедалі частіше вказують на чіткий взаємозв’язок між вибором способу життя, як-от дієтою, та генетикою, що визначає тривалість нашого життя. І серед безлічі цих дієтичних планів є один, який привертає увагу науки своїм потенціалом збільшити тривалість життя — це “дієта, що імітує голодування”, про яку нещодавно розповіли науковці. Вони вважають, що цей метод може стати ключовим компонентом у досягненні тривалості життя не менше 120 років, пише GB News.

Суть цієї дієти полягає не в тому, щоб переглянути те, що ми їмо, а в тому, коли ми це робимо. Вальтер Лонго, професор геронтології та директор Інституту довголіття при Університеті Південної Каліфорнії, виступає за збалансований підхід: 12 годин голодування, потім 12 годин, протягом яких дозволяється вживати їжу, і пропонує проводити голодування протягом п’яти днів поспіль тричі на рік. Цей режим покликаний забезпечити переваги посту без необхідності різко скорочувати щоденне споживання їжі або значно змінювати свій раціон у довгостроковій перспективі.

Переривчасте голодування, частиною якого є ця стратегія, може набувати різних форм. Деякі люди вважають за краще постити 16 годин на день і їсти протягом восьми годин, інші вибирають метод “2 по 500”, обмежуючи споживання калорій до 500 калорій два дні на тиждень. Усі ці методи, якими б різними вони не здавалися, об’єднує спільна мета: збільшити тривалість життя за рахунок впливу на процес старіння клітин і зниження ризику захворювань через наш метаболізм.

Підтримка потенційної користі переривчастого голодування для здоров’я зростає: дослідження показують, що воно може допомогти впоратися з вагою, поліпшити метаболізм і знизити ризик хронічних захворювань, таких як діабет 2 типу і високий кров’яний тиск. Попри необхідність проведення подальших наукових робіт для повного розуміння його ефектів, ідея про те, що коригування режиму харчування може мати такий глибокий вплив на наше здоров’я і довголіття, є привабливою і багатообіцяючою. Але, як завжди, перш ніж вносити значні зміни у свій раціон, слід проконсультуватися з медичними працівниками, щоб переконатися в тому, що це безпечний і правильний вибір особисто для вас.

Ольга Степанова

Recent Posts

Непомітна загроза: як пральна машина може зламати ваш смартфон за секунди

Залишити смартфон на пральній машині — здається дрібницею, яка не несе загрози. Проте це поширена…

4 хв. ago

ТЦК чекає без повістки: кого стосується нова хвиля мобілізації

В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки…

11 хв. ago

Стало відомо, чого чекати від курсу долара та євро в Україні до середини травня

Український валютний ринок очікують помірні коливання курсів основних валют на тлі міжнародної нестабільності та рішень ФРС…

21 хв. ago

Грядки в небезпеці: цей лайфхак допоміг зберегти картоплю при -3°C

Весна — відповідальний період для дачників, особливо коли йдеться про картоплю, яку багато хто висаджує…

33 хв. ago

Die Welt: Мерц оголосив «надзвичайний стан» у Німеччині

Новий канцлер Німеччини Фрідріх Мерц оголосив «надзвичайний стан» у країні. Про це повідомляє Die Welt . У виданні додали,…

34 хв. ago

TikTok-депресія: чому лайки не рятують молодь від самотності

Сотні повідомлень. Тисячі підписників. Мільйони переглядів. Але коли знімаєш навушники - раптом стає тихо. Самотньо.…

50 хв. ago