Протягом березня 2025 року Україну накриють декілька хвиль магнітних бур різної інтенсивності. Окремі геомагнітні шторми сягатимуть 5 балів. У середині місяця очікується потужна сонячна активність, самопочуття українців у цей час серйозно погіршиться.
Вчені з Центру прогнозування космічної погоди (SWPC) NOAA розповіли про найбільш небезпечні дати у березні, коли вплив магнітних бур відчуватиметься особливо сильно. Зазначається, що найінтенсивніші геомагнітні бурі зваляться на українців в першій половині місяця.
На початку місяця метеозалежні можуть радіти: у календарі все спокійно, бо магнітосфера Землі розслаблена. З 1 по 9 березня вона буде стабільною, без значних збурень.
Але вже з 10 березня голова може почати підозріло гудіти – у магнітному полі планети з’являється “збуджена” зона. Цей період триватиме до вечора 12 березня.
Сонце подарує метеозалежним перепочинок на один день, 13 березня, а наприкінці тижня, 14 та 15 березня, доведеться знову згадати про геомагнітні бурі. У ці два дні рівень сонячної активності підвищується до збудженого стану, що позначиться на самопочутті метеочутливих людей.
Після цього магнітосфера знову стабілізується і з 16 по 26 березня серйозних випробувань для метеозалежних не прогнозується.
Однак 27 березня ми входимо до червоної зони — на нас чекає магнітна буря. Її рівень G1 – це слабка буря, але може впливати на людей, чутливих до змін геомагнітного стану.
Магнітна буря – це збурення магнітного поля Землі, спричинене потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Коли ці частинки досягають нашої планети, вони взаємодіють із магнітосферою, викликаючи коливання та зміни у її структурі.
Для людини це може виявлятися у вигляді погіршення самопочуття: головного болю, слабкості чи дратівливості. Особливо чутливі до таких змін метеозалежні люди. Крім того, магнітні бурі можуть впливати на роботу навігаційних систем, радіозв’язку або викликати збої в електроніці.
Інтенсивність магнітних бур вимірюють у рівнях від G1 (слабка) до G5 (екстремально сильна). Слабкі бурі зазвичай проходять непомітно, а ось потужніші можуть викликати полярні сяйва в нетипових для них широтах.
Насправді особливого секрету тут немає, достатньо лише не піддавати себе надмірним фізичним навантаженням, бо вони можуть згубно позначитися на стані серцево-судинної системи і в звичайний час, не кажучи вже про період магнітних бур. Наприклад, садівникам краще відкласти роботи в саду, любителям активного відпочинку слід перенести тривалі походи, велопоїздки та походи, пов’язані з підвищеним навантаженням на потім.
Тих, хто страждає гіпотонією слід утриматися від стомлюючих походів навіть у магазини і занять трудомісткою діяльністю. Під час магнітних бур не варто вживати алкоголь, жирну їжу, каву та міцний чорний чай. У жодному разі не можна надмірно хвилюватися і розпочинати нові справи. Адже все це може негативно вплинути на серце і навіть призвести до інфаркту.
Хоча на військових, які самовільно залишили частину, очікує кримінальна відповідальність, все ж є випадки, коли її можна уникнути і поновитися…
Карстові вирви – досить поширений тип природних западин рельєфу, що утворюється внаслідок обвалу чи розмивання стелі…
РФ чекає усунення Володимира Зеленського з посади президента України, щоб замінити його іншою фігурою, яка…
Помічник Білого дому Пітер Наварро заявив, що нові тарифи президента Дональда Трампа принесуть понад 6…
Військовий юрист Роман Лихачов наголосив, що ТЦК та СП не мають законних повноважень затримувати людей…
Шахраї телефонують жертвам і повідомляють про необхідність тимчасової перереєстрації в системі eHealth і просять назвати…