Група вчених встановила, що у деяких пацієнтів з імплантованим штучним серцем спостерігається відновлення серцевої тканини. Це відкриття може стати основою для нових підходів у лікуванні та навіть потенційного вилікування серцевої недостатності.
Нове дослідження вчених з Університету Аризони відкриває перспективи для регенерації серцевого м’яза та можливого лікування серцевої недостатності у майбутньому, повідомляє Science Daily.
На цей час повне одужання від серцевої недостатності неможливе, однак, існують препарати, здатні сповільнити розвиток захворювання. Єдиним варіантом лікування важких форм серцевої недостатності, окрім трансплантації, є використання штучного серця.
Скелетні м’язи можуть відновлюватися після травм. Наприклад, якщо ви граєте у футбол і пошкодили м’яз, йому потрібен час для відновлення. Раніше вважалося, що пошкодження серцевого м’яза є незворотними, – пояснює кардіолог Хешам Садек.
Вчені вирішили з’ясувати, чи може серцевий м’яз регенерувати. Для цього вони використали сучасний метод вуглецевого датування, щоб перевірити, чи містять зразки тканини нові клітини.
Дослідження показало, що у пацієнтів зі штучними серцями регенерація клітин відбувається більш ніж у шість разів швидше, ніж у пацієнтів зі здоровим серцем.
Кардіологи отримали переконливі докази того, що клітини людського серцевого м’яза дійсно здатні до регенерації. Садек зазначив, що це відкриття підтримує гіпотезу про те, що нездатність серцевого м’яза відпочивати може бути ключовим фактором втрати регенеративної здатності після народження.
“Існує можливість дослідити молекулярні механізми, що беруть участь у поділі клітин, щоб посилити регенерацію серця”, – додав він.
Раніше Садек і його команда продемонстрували, що клітини серцевого м’яза активно діляться в утробі, але припиняють це робити одразу після народження, щоб зосередити свою енергію на безперервному перекачуванні крові.
Можливо, деяким пацієнтам зі штучними серцями вдасться видалити їх після відновлення живої тканини, однак лише 25% таких пацієнтів “реагують” на імплантати, а у решти серцевий м’яз не відновлюється.
“Неясно, чому деякі пацієнти демонструють позитивні результати від штучного серця, а інші – ні. Одне відомо: у тих, хто реагує, має відновлення серцевого м’яза. Наша основна задача полягає в тому, щоб з’ясувати, як допомогти всім пацієнтам”, – підсумував кардіолог.
У 2024 році автопарк України поповнили понад 51,7 тисячі нових та вживаних авто на акумуляторних джерелах живлення…
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо обурений рішенням України щодо припинення транзиту російського газу. Він запевняє, що…
Останнім часом у Києві почастішали випадки шахрайства, пов’язаного з повіркою лічильників води. Жителям столиці розповіли,…
Останнім часом українці все частіше скаржаться на суттєве зменшення кредитних лімітів у ПриватБанку. Тепер, як…
Правоохоронці Києва викрили одного з керівників Держпродспоживслужби, який, за інформацією слідства, причетний до хабарництва. Зловмисник…
Ізраїль має підготуватися до потенційної війни з Туреччиною, заявили в урядовому ізраїльському Комітеті Нагеля. Про…