Серце може самовідновлюватись, але не у всіх: від цього це залежить

Група вчених встановила, що у деяких пацієнтів з імплантованим штучним серцем спостерігається відновлення серцевої тканини. Це відкриття може стати основою для нових підходів у лікуванні та навіть потенційного вилікування серцевої недостатності.

Нове дослідження вчених з Університету Аризони відкриває перспективи для регенерації серцевого м’яза та можливого лікування серцевої недостатності у майбутньому, повідомляє Science Daily.

Нове дослідження серця

На цей час повне одужання від серцевої недостатності неможливе, однак, існують препарати, здатні сповільнити розвиток захворювання. Єдиним варіантом лікування важких форм серцевої недостатності, окрім трансплантації, є використання штучного серця.

Скелетні м’язи можуть відновлюватися після травм. Наприклад, якщо ви граєте у футбол і пошкодили м’яз, йому потрібен час для відновлення. Раніше вважалося, що пошкодження серцевого м’яза є незворотними, – пояснює кардіолог Хешам Садек.

Вчені вирішили з’ясувати, чи може серцевий м’яз регенерувати. Для цього вони використали сучасний метод вуглецевого датування, щоб перевірити, чи містять зразки тканини нові клітини.

Серце може регенеруватись

Дослідження показало, що у пацієнтів зі штучними серцями регенерація клітин відбувається більш ніж у шість разів швидше, ніж у пацієнтів зі здоровим серцем.

Кардіологи отримали переконливі докази того, що клітини людського серцевого м’яза дійсно здатні до регенерації. Садек зазначив, що це відкриття підтримує гіпотезу про те, що нездатність серцевого м’яза відпочивати може бути ключовим фактором втрати регенеративної здатності після народження.

“Існує можливість дослідити молекулярні механізми, що беруть участь у поділі клітин, щоб посилити регенерацію серця”, – додав він.

Раніше Садек і його команда продемонстрували, що клітини серцевого м’яза активно діляться в утробі, але припиняють це робити одразу після народження, щоб зосередити свою енергію на безперервному перекачуванні крові.

Можливо, деяким пацієнтам зі штучними серцями вдасться видалити їх після відновлення живої тканини, однак лише 25% таких пацієнтів “реагують” на імплантати, а у решти серцевий м’яз не відновлюється.

“Неясно, чому деякі пацієнти демонструють позитивні результати від штучного серця, а інші – ні. Одне відомо: у тих, хто реагує, має відновлення серцевого м’яза. Наша основна задача полягає в тому, щоб з’ясувати, як допомогти всім пацієнтам”, – підсумував кардіолог.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

«Погляд за лаштунки». Amazon зніме документальний фільм про Меланію Трамп

Студія Amazon випустить документальний фільм про дружину обраного американського президента Дональда Трампа, колишню і майбутню першу леді США…

4 хв. ago

В Росії знайшли пророцтво Жиріновського на 2025 рік: про що воно

Заступник голови Державної думи країни-агресора Росії Борис Чернишов заявив, що в нотатках Володимира Жиріновського знайшов…

12 хв. ago

Священник назвав метод, як ТЦК краще ловити ухилянтів: молитися святому, який допомагав знайти рабів і слуг

Священник ПЦУ Ярослав Ясенець заявив, що молитва святому Іоанну Воїну допоможе ТЦК у кращому пошуку…

19 хв. ago

Українцям виплатять від 20 до 100 тисяч гривень: як отримати потужну підтримку

У 2025 році деякі українці мають можливість отримати додаткову фінансову підтримку після народження дитини. Про…

28 хв. ago

Живе у глибинці Росії та працює охоронцем: як виглядає рідний брат головкома ЗСУ Сирського

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський народився у російському селі у Володимирській області. Проте більша частина його…

37 хв. ago

У січні мобілізація їх не торкнеться: ким взимку не зацікавиться ТЦК

В Україні триває мобілізація через повномасштабну війну, але деякі категорії чоловіків можуть отримати бронь від…

45 хв. ago