Попдіва Мадонна на початку цього місяця завершила світове турне безплатним концертом на пляжі Копакабана в Ріо-де-Жанейро, який зібрав 1,6 мільйона глядачів. Одразу ж після виступу співачка й авторка пісень вирушила в район Койоакан у Мехіко, де розташований музей мексиканської художниці Фріди Кало, повідомляє Hello.
Історичний будинок-музей, також відомий як Блакитний будинок (або Casa Azul) через його кобальтово-сині стіни, присвячений життю й творчості покійної феміністки.
“Прекрасний сувенір — відвідування сімейного будинку моєї вічної музи, Фріди Кало. У Мехіко. Для мене було чарами приміряти її одяг і прикраси, читати її щоденники та листи й дивитися фотографії, яких я ніколи раніше не бачила”, — підписала Мадонна свою публікацію в Instagram.
Зірка, яка є володаркою однієї з п’яти картин, створених Фрідою Кало під час її перебування в Детройті, опублікувала знімки, де вона позує в речах знаменитої художниці: вишитій білій сукні в стилі бохо із сірою шаллю, обгорнутою навколо шиї, білому капелюсі кабальєро та кремового кольору рукавичках у сіточку.
Після публікації фотографій в одязі Фріди Кало співачка зіткнулася з негативною реакцією як своїх прихильників, так і прихильників таланту художниці: “Одяг і прикраси Фріди, вау, це національне надбання Мексики, цікаво, скільки вона заплатила тим, хто управляє музеєм за таке особливе ставлення. Я люблю Мадонну, але Фріду Кало люблю більше. На мою думку, за гроші можна купити все, що захочете. Ганьба!”, “Не знаю, що гірше: зухвалість дозволити їй носити священні шати Фріди чи зухвалість і зарозумілість Мадонни вдягнути їх. Це неприйнятно!”, “Ніколи мексиканцю не дозволили б зробити таке”, “Хіба це не культурна спадщина”.
Однак музей заперечує надання Мадонні одягу й аксесуарів в оренду: “Ми хочемо уточнити, що одяг, фотографії та предмети, які Мадонна публікувала на своїх різних сайтах у соціальних мережах, не належать до колекції Casa Azul”.
Будівля Casa Azul має важливе історичне значення, оскільки тут народилася Фріда Кало. Він слугував будинком її дитинства, резиденцією, яку вона ділила зі своїм чоловіком Дієго Ріверою протягом кількох років і зрештою місцем, де вона померла. 1957 року вдівець пожертвував будинок і його вміст для створення музею, присвяченого спадщині Фріди Кало.
Будинок залишається таким самим, яким він був у 50-х роках, і містить роботи Фріди, а також картини її та Дієго, доіспанські артефакти, фотографії, пам’ятні предмети й інші особисті речі. Будинок художниці залишається найпопулярнішим музеєм Койоакана.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…