Через понад 60 років весільна сукня американської акторки, княгині Монако і дружини принца Реньє III Грейс Келлі залишається одним із найзнаменитіших весільних образів усіх часів, повідомляє Рeople.
19 квітня 1956 року актриса “Вікна на подвір’я” вийшла заміж за принца Монако Реньє III на гламурній церемонії в соборі Святого Миколая. Захід, який транслювали в прямому ефірі Metro-Goldwyn-Mayer Studios для більш ніж 30 мільйонів глядачів, відвідало понад 600 гостей.
Щоб створити елегантну сукню для релігійної церемонії, Грейс працювала з художником з костюмів з Metro-Goldwyn-Mayer Studios Гелен Роуз. Сукня, що стала культовою, була подарунком актрисі від керівників студії MGM. На момент весілля принцеса Грейс все ще працювала, і студія мала політику забезпечення своїх актрис весільними сукнями.
Коли Грейс прибула до собору, на ній була мереживна сукня з високим коміром, яка десятиліття потому, як і раніше, є орієнтиром для наречених.
Сукня, виготовлена вручну Роуз і 30 швачками в ательє-студії MGM, складалася з 274 метрів старовинного бельгійського мережива і 137 метрів шовку, тафти і тюлю. Воно вирізнялося високим коміром, що застібається спереду, довгими рукавами, спідницею у формі дзвона і пришитими вручну перлами. Грейс Роуз також прикріпила маленькі сині бантики ззаду до спідниці Грейс. За даними Художнього музею Філадельфії, дизайнерка вважала, що задня частина сукні має бути в центрі уваги, бо саме на неї дивляться гості, коли наречена перебуває біля вівтаря.
Замість тіари Грейс у день весілля одягла чепчик Джульєтти з тим самим бельгійським мереживом, що й на її сукні. За даними Художнього музею Філадельфії, він був прикрашений перлами, восковими квітами апельсина і квітковими мереживними мотивами.
Крім чіпця і фати Джульєтти, Грейс носила туфлі на підборах висотою 6,35 сантиметра, виготовлені на замовлення. Туфлі кольору слонової кістки розробив Девід Евінс, вони вирізнялися закругленими шкарпетками, мереживними мотивами, розеткою, прикрашеною перлами і прозорими скляними намистинами. У праву туфлю на удачу вклали мідну монету, а на внутрішньому боці лівої туфлі вибили ім’я актриси.
Йдучи до вівтаря, Грейс також несла з собою невеликий букет конвалій і місал під назвою “Посібник для нареченої: Посібник з католицької відданості з месою для церемонії одруження і весільного благословення”, що було звичайною традицією для багатьох релігійних наречених у той час. Книга була подарунком друга сім’ї і в MGM її прикрасили шовком, мереживом і перлами, щоб вона відповідала весільній сукні Грейс.
Хоча весільна сукня Грейс з високим коміром є найвідомішою, насправді на весілля з принцом Реньє вона одягла дві сукні. Пара мала одружитися на цивільній церемонії 18 квітня 1956 року, за день до релігійної служби. Для цього заходу Грейс була одягнена у світло-рожеву сукню з тафти, оздоблену мереживом кольору шампанського, яку також розробила Роуз.
Весільна сукня принцеси Грейс витримала випробування часом. Члени королівської сім’ї та знаменитості черпали натхнення в її гламурному образі. Дизайнер Оскар де ла Рента одного разу сказав: “У день свого весілля Грейс Келлі надала нового значення слову “ікона”. Весь її образ, від королівської фати до жіночних мереживних деталей і консервативної сукні, робив її нареченою, що не старіє”.
Крім королівських наречених, таких як Кейт Міддлтон, багато знаменитостей одягали схоже весільне вбрання. І Періс, і Нікі Гілтон, наслідуючи актрису, в день свого весілля, вибрали сильно розшиту мереживами сукню аналогічного силуету. Модель Жасмін Тукс і акторка Пріянка Чопра також повторили класичний образ у свої важливі дні, обравши ніжніше мереживо, дуже схоже на те, що використовували в сукні Грейс.
У листопаді 2022 року онука президента Джо Байдена, Наомі Байден, пов’язала себе узами шлюбу з Пітером Нілом у Білому домі у весільній сукні Ralph Lauren з мережива шантильї, натхненній сукнею Грейс Кейлі.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…