Модний французький бренд Louis Vuitton звинувачують у тому, що дизайнери без дозволу використовували у своїй останній колекції орнаменти традиційної румунської блузки з регіону Мерджинімя Сібіулуй – території в Румунії, що включає 18 румунських населених пунктів у південно-західній частині повіту Сібіу на півдні Трансільванії. Звинувачення висунув румунський магазин “La blouse roumaine”. У Facebook вони запустили кампанію, спрямовану на те, щоб Louis Vuitton визнав румунське походження візерунків.
Нещодавно Louis Vuitton представив свою нову колекцію – LV by the pool. До неї увійшли, зокрема, одяг, аксесуари, взуття, сумки, парфумерія, ремені та посуд, пише The Guardian. До нової колекції Louis Vuitton увійшов також одяг з орнаментом, характерним для однієї з румунських територій у Сібіулуй. А одна блузка повністю натхненна стилем цього регіону.
У соціальних мережах компанія зажадала від Louis Vuitton прибрати ці предмети доти, доки не буде отримано згоду на використання культурного дизайну і не буде вказана його відповідна оцінка.
“Нам необхідно захистити нашу нематеріальну культурну спадщину. Це наше культурне право висловлювати свою ідентичність через цей одяг, через ці традиційні костюми”, – сказала Андреа Діана Танасеску, засновниця La Blouse Roumaine. “Вони є частиною румунської історії”.
Магазин Blouse Roumaine, відкритий у 2013 році для того, щоб дозволити ремісникам продавати свою продукцію, пішов ще далі, звинувативши французький будинок моди в “культурному привласненні” і закликавши його віддати належне джерелу натхнення. Хоча дизайнерські вироби часто продаються за непомірними цінами, вони “позбавляють культурної значущості, автентичності та історій, вплетених у кожну нитку руками досвідчених румунських майстрів”. Незабаром після цього висловився міністр культури країни.
“Ми вимагатимемо, щоб Louis Vuitton визнав спадщину і культурну цінність традиційної моделі блузки зі стрічками”, – написав Ралука Цуркан у Facebook, назвавши це можливістю сприяти міжнародному визнанню “неоціненної цінності” румунської традиції.
Нагадаємо, що традиційну блузку, відому румунською мовою як “ie”, було додано до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Однак це не перший випадок, коли будинки моди звинувачують у тому, що вони черпають натхнення з Румунії без будь-яких вказівок. Наприклад, у 2017 році La Blouse Roumaine розкритикувала американську дизайнерку Торі Берч з приводу схожості традиційного пальта в румунському стилі з одним з предметів, включених в її курортну колекцію 2018 року.
Тоді його кампанію підтримали тисячі румунів, багато з яких були обурені після того, як з’ясувалося, що цей одяг позиціонується як натхненний Африкою. А пізніше Берч змінив опис предмета, заявивши, що в процесі узагальнення колекції “ми пропустили згадку про красиве румунське пальто, яке надихнуло один із творів”.
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…
В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…
Один із мальовничих островів у Карибському морі дуже популярний серед туристів. Однак там не можна…